TVN Meteo | Prognoza

Pogoda 16 dni: powoli zmierzamy w kierunku większej zimy

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: powoli w kierunku większej zimy
Pogoda na 16 dni: powoli w kierunku większej zimytvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: powoli w kierunku większej zimy

Nowy tydzień zaczniemy od ochłodzenia, które będzie poprzedzone silną wichurą w całej Polsce. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Zimno, które wtargnie do nas w poniedziałek, nie będzie jednak jeszcze trwałym ochłodzeniem - na takie przyjdzie czas po 21 stycznia. Do tego czasu przechodzące nad Polską kolejne fronty atmosferyczne będą odpowiedzialne za wahania temperatury, która czasami będzie prawie wiosenna, a innym razem lekko zimowa. Przykład takiej chwilowej zmiany będziemy mieć na początku tygodnia, gdy wietrzny niż znajdujący się na wschód od Polski sprowadzi do nas na krótko zimne, arktyczne powietrze z północy (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Przed nami kilka dni z temperaturą około 0 stopni na wschodzie i 4-5 na zachodzie. Później, w czasie najbliższego weekendu, zacznie się ochłodzenie i prawie wszędzie będzie lekko mroźna aura. Następnie, w ostatnim tygodniu stycznia, prawie w całej Polsce będzie niezbyt duży mróz, a dodatniej temperatury możemy spodziewać się tylko nad morzem i przy zachodniej granicy. Podobnie, a nawet jeszcze trochę chłodniej, zapowiada się przełom stycznia i lutego.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości