TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - czwartek, 12.05. Nad częścią kraju przejdą burze z ulewami

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli w czwartek 12.05 Polska będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii. Chłodny front atmosferyczny przemieści się przez terytorium całego kraju, przynosząc ze sobą opady, a miejscami nawet burze.

Pogoda na noc. Na północy kraju wystąpi zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu od 2 do 5 litrów na metr kwadratowy, lokalnie możliwe będą burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i małe; na niebie pojawią się przede wszystkim chmury wysokie. Temperatura minimalna na północy osiągnie od 10 do 12 stopni Celsjusza, a na południu - od 16 do 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-zachodni.

Prognoza pogody na noc ze środy na czwartek
Prognoza pogody na noc ze środy na czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - czwartek 12.05. Miejscami burze i opady

Pogoda na czwartek, 12.05. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, z wyjątkiem strefy frontowej, gdzie wzrośnie ono do dużego. Mogą wystąpić przelotne opady, a na wschodzie, południu i w centrum kraju również burze. Deszcz będzie słaby (2-5 l/mkw), jedynie podczas burz umiarkowany i intensywny. Najsilniejsze burze mogą wystąpić w Polsce południowo-wschodniej, gdzie opady mogą sięgnąć 10-30 l/mkw., którym towarzyszyć mogą porywy wiatru do 70-90 kilometrów na godzinę. Lokalnie może pojawić się grad. Za frontem atmosferycznym pojawią się liczne rozpogodzenia.

Temperatura maksymalna wyniesie od 17-18 st. C w północnej części kraju do 25-27 st. C na południowym wschodzie Polski. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, porywisty (50-70 km/h), z kierunku południowo-zachodniego i skręcający na północno-zachodni.

Prognoza pogody na czwartek, 12.05
Prognoza pogody na czwartek, 12.05

Warunki biometeorologiczne - czwartek, 12.05

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. W większości kraju odczujemy komfort termiczny, ciepło będzie jedynie w południowo-wschodnich częściach kraju. Warunki biometeorologiczne w większości kraju będą korzystne. Aura będzie miała niekorzystny wpływ na pogodę w całym kraju.

Warunki biometeorologiczne w czwartek, 12.05
Warunki biometeorologiczne w czwartek, 12.05tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 16-18 st. C, a z południowego zachodu powieje słaby wiatr, nad ranem umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać i o północy osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane, w drugiej części dnia duże i z przelotnymi opadami deszczu. Możliwe będą burze. Termometry pokażą maksymalnie 22-23 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach silny, południowo-zachodni. W południe barometry pokażą 1000 hPa, a ciśnienie będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Gdańsk

Duże zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 10-12 st. C. Powieje wiatr z zachodu, umiarkowany. O północy ciśnienie osiągnie 1005 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Gdańsk

Pogoda Gdańsk

Duże zachmurzenie z możliwością przelotnego deszczu. Temperatury sięgną 16-17 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach silny wiatr zachodni, skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie dalej wzrastać.

Pogoda na noc - Poznań

Małe i umiarkowane zachmurzenie bez opadów. Termometry pokażą co najmniej 16-18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. O północy ciśnienie osiągnie 998 hPa, z tendencją spadkową.

Pogoda na jutro - Poznań

Umiarkowane zachmurzenie, przejściowo duże. Temperatura sięgnie 21-22 st. C. Powieje silny, porywisty wiatr z zachodu, skręcający na północny zachód. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa, ciśnienie będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

Małe zachmurzenie, bez opadów. Temperatura wyniesie minimalnie 17-19 st. C., a z południowego zachodu powieje umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 997 hPa i będzie się obniżało.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Termometry pokażą do 22-23 st. C. Powieje silny i porywisty wiatr z zachodu, skręcający na północny zachód. Ciśnienie ma wzrastać, w południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Małe zachmurzenie bez opadów. W najchłodniejszym momencie nocy na termometrach zobaczymy 16-18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. O północy barometry pokażą 990 hPa, a ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na jutro - Kraków

Umiarkowane zachmurzenie, przejściowo duże w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna sięgnie 24-25 st. C. Zachodni wiatr będzie dość silny, porywisty, skręcający na północny zachód. W południe ciśnienie osiągnie 987 hPa i będzie wzrastać.

Warunki drogowe w czwartek, 12.05
Warunki drogowe w czwartek, 12.05tvnmeteo.pl

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości