Na Polskę od zachodu zaczyna nasuwać się płytka zatoka niżowa, przynosząca opady. Komu pod choinkę przyniesie białe święta? Najwięcej szans mają mieszkańcy wschodniej Polski. Tam w Boże Narodzenie ma prószyć śnieg.
W Wigilię na zachodzie i Pomorzu będzie pochmurno. Tam też może popadać deszcz. W pozostałych rejonach kraju początkowo padał będzie marznący deszcz, który powodował będzie gołoledź, zaś na wschodzie należy spodziewać się opadów śniegu z marznącym deszczem. W górach poprószy śnieg.
Na termometrach od 1 st. C na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 4 st. C w centrum do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku.
Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu i z zachodu. Na Pomorzu oraz na zachodzie Polski w porywach może osiągać do 50-60 km/h.
Bożonarodzeniowa szaruga
W dzień Bożego Narodzenia na zachodzie oraz na Pomorzu padał będzie deszcz. W innych częściach kraju będzie padał deszcz ze śniegiem. W tym roku grzeczni musieli być mieszkańcy południowego wschodu Polski. Tam 25 grudnia padał będzie śnieg.
Temperatura praktycznie się nie zmieni, od 1 st. C na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiał będzie umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu. Jego prędkość może dochodzić do 60 km/h.
Pochmurny 26 grudnia
Święty Szczepan 26 grudnia przyniesie nam pochmurny dzień, opady deszczu oraz wysokie, jak na tę porę roku, temperatury. Od 4 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Pomorzu Zachodnim.
Powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Najmocniej powieje na północy kraju, 60-70 km/h.
Po świętach zrobi się pogodnie
Powrót po świętach do pracy utrudniał będzie padający deszcz – ale tylko na północy. W pozostałych rejonach kraju zapowiada się pogody dzień. Słupki rtęci wskażą maksymalnie od 5 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Dolnym Śląsku.
Środa ma być pogoda już w całej Polsce. Utrzymają się również wysokie temperatury, od 3 st. C na Podlasiu do 10 st. C na Dolnym Śląsku.
Autor: usa/ms / Źródło: TVN Meteo