Burze nad Polską wieczorem zaczęły wygasać. Po 21.00 grzmoty można było usłyszeć jedynie na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej.
Arleta Unton-Pyziołek o sytuacji pogodowej w kraju, godzina 21.00:
Gwałtone zjawiska pogodowe nad Polską straciły na sile. Burze wygasają, lokalnie grzmi jedynie na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej.
Nad Polską jest jeszcze sporo chmur, z którymi związane będą przelotne opady deszczu.
Warunki atmosferyczne na bieżąco obserwują Reporterzy24. Materiały nadesłane do nas przez internautów można zobaczyć na stronie Kontakt24.
Wędrują w głąb
Strefy frontowe przemieszczają się w głąb kraju, na wschód i południowy wschód.
Burza, która po południu przeszła przez woj. warmińsko-mazurskie, wyrwała i połamała kilkadziesiąt drzew w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn.
Silny burzowy szkwał powalił drzewa w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn. Pojedyncze drzewa spadły też na drogi w okolicach Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna i Giżycka.
Legenda:
Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne na terytorium Polski w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.
Uwaga na trąby powietrzne
W czwartek istniało duże prawdopodobieństwo pojawienia się trąb powietrznych, ale wieczorem nie ma już szans, by powstały. Trąby mogą tworzyć się gdziekolwiek pojawia się chmura burzowa Cumulonimbus. Największe prawdopodobieństwo pojawienia się trąby jest w rozwijających się komórkach burzowych (z burzami o natężeniu słabym i umiarkowanym, bądź bez wyładowań) na froncie atmosferycznym.
Dziś największe prawdopodobieństwo pojawienia się trąb istniało na Pomorzu oraz na południowym wschodzie kraju (na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na Kielecczyźnie oraz na Podkarpaciu).
Autor: mm, adsz/ŁUD/mj / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24