Informacje
 • Są powody do zadowolenia. Wakacje były zdecydowanie cieplejsze i mniej burzowe

  06-09-2013 08:42 Pogoda w wakacje w analizie TVN Meteo

  Niestandardowe lato

  Fot.: Kontakt Meteo / kukusiek, mario74, bartek0311, Leszek0309, Film: TVN Meteo

  Wakacje były zdecydowanie cieplejsze i mniej burzowe niż zwykle - wynika z analiz synoptyków TVN Meteo. W lipcu średnia temperatura wyniosła 19,8 st. C., a w sierpniu 19,5 st. C.

  Synoptycy TVN Meteo przygotowali dane dla Warszawy, porównując wartości temperatur z lipca i sierpnia. - Wygląda na to, że mieliśmy cieplejszą pogodę niż zwykle. Cieplejszą, czyli wyższą od średniej wieloletniej normy temperatury - wyjaśnił na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

  W lipcu średnia temperatura powietrza wyniosła 19,8 st. C i była wyższa o 0,3 st. C od średniej (19,5 st. C). Aż o 0,7 st. C cieplejszy był sierpień. Średnia temperatura powietrza wyniosła 19,5 st. C, podczas gdy średnia temperatura dla tego miesiąca wynosi 18,8 st. C.

  Jak powiedział Wasilewski, także wrzesień na razie jest cieplejszy niż zwykle, ale w połowie miesiąca zapowiadane jest ochłodzenie.

  Mniej burz

  Synoptycy podsumowali także sezon burzowy, który w Polsce trwa od maja do października. - Z tego wynika, że burz było mniej, sezon burzowy był spokojniejszy w porównaniu z tym, co działo się rok czy dwa lata temu - wyjaśnił Wasilewski.

  Wrzesień zapowiada się jeszcze spokojniej niż lato. - Burze takie jak w lecie nam nie grożą - uspokoił Tomasz Wasilewski.

 • Co?
  Lato było suche- czyli złe
  gorące, najgorsza była ta fala upałów w lipcu
  noce były ciepłe 16-18 st czyli bardzo źle
  temp w nocy powinna wynosić w lipcu i sierpniu 11-15 i byłoby dobrze
  ~Dawid /2013-09-07 14:35
 • do ~Radomira
  Zgadzam się z tobą, że lato było suche, słoneczne, a także bardzo mało burzowe. Ale temperatury były bardzo przeciętne 20-25 stopni w dzień, a także zimne noce (co temperatury często spadały poniżej 15 stopni, a niekiedy poniżej 10 stopni. Co prawda byłe fale upałów krótkie (ponad 2 tygodnie, ale intensywne). Napewno te wakacje są chłodniejsze niz te w 2012 roku
  ~anonim /2013-09-06 16:10
 • do radomira
  Zgadzam się z Tobą częściowo. 1 połowa lipca to wpływ wyżu brytyjskiego. Noce były rzeczywiście chłodniejsze niż powinno być, ale było słonecznie i dość ciepło 22-26 st. Powietrze pochodziło z południa, ale napływało do nas okrężną drogą z pn-zach. Potem wyż przesunął się na wschód i ostatnia dekada lipca i pierwsza sierpnia była już gorąca, a noce jak na Polskę upalne z temp miń pow 20 st
  ~ala /2013-09-06 15:48
 • Średnie powody do zadowolenia
  Tegoroczne lato bylo suche i słoneczne ale temperaturowo niestety pozostawialo wiele do życzenia. Noce w większości dużo zimniejsze niż być powinny, w dzień temperatura z przedziału 20-25 stopni (a takie dominowały przez większośc lata) to bardziej charakterystyczne dla maja są aniżeli lipca czy sierpnia w Polsce. Gdyby nie 2 tygodnie z wyjątkową falą upałów na przelomie lipca i sierpnia to podejrzewam że byloby nawet zimniej niż norma wieloletnia. Jak dla mnie duże rozczarowanie, przy takich ilościach słońca i rozkwicie wyży, jakie meiliśmy tego lata, średnia temperatura powinna być co jakieś 3-4 stopnie powyżej normy a nie ledwo kilka dziesiątych na plus.
  ~Radomir /2013-09-06 10:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...