"Nie wiedziała, że to czyjaś własność". Ukradła rośliny warte 55 tysięcy złotych. Nagranie

Ukradła rośliny o wartości ponad 55 tysięcy złotych
Kobieta podejrzana jest o kradzieże roślin
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: KMP Sopot
53-letnia kobieta jest podejrzana o kradzież egzotycznych roślin o wartości 55 tysięcy złotych. Na nagraniu z monitoringu widać, jak ciągnie dużą doniczkę sprzed kwiaciarni i wkłada ją do bagażnika auta. Na jednej kradzieży się nie skończyło. Kobieta twierdzi jednak, że "nie wiedziała, że to czyjaś własność".

Do kradzieży w jednym z obiektów handlowych w Sopocie dochodziło sześć razy między 28 lipca a 14 września. Egzotyczne rośliny razem z donicami znikały zawsze nocą. Łączną wartość oszacowano na 55 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawczynią jest 53-letnia mieszkanka Gdyni.

- Jak ustalili śledczy, przed dokonaniem kradzieży kobieta pojawiała się w okolicy obiektu rowerem, aby przeprowadzić rekonesans - mówi mł. asp. Radosław Jaśkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Roślinami ozdabiała swoją posesję

Kobieta usłyszała w komendzie policji zarzuty dotyczące kradzieży.

- W trakcie rozmowy z policjantami tłumaczyła, że wydawało jej się, iż kwiaty nie stanowią własności sklepu. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta zabierane rośliny wykorzystywała do przyozdabiania swojej posesji na terenie Gdyni - dodaje Jaśkiewicz.

53-latce grozi teraz do pięciu lat więzienia.

OGLĄDAJ: Sen Chwalińskiej trwa w najlepsze. "Maja jest szczęśliwa. Fantastyczna wiadomość"
Maja Chwalińska
Ten i inne materiały obejrzysz w subskrypcji
Źródło: tvn24.pl
Autorka/Autor: Marta Korejwo-Danowska /tok
Czytaj także: