Rekordowo długie pożary "elektryków", jeden z nich trwał prawie 22 godziny. Dlaczego tak długo?

Źródło:
tvn24.pl
Tuchom. Strażacy walczyli z pożarem ponad 21 godzin
Tuchom. Strażacy walczyli z pożarem ponad 21 godzinOchotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie
wideo 2/4
Tuchom. Strażacy walczyli z pożarem ponad 21 godzinOchotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie

Prawie 22 godziny trwał marcowy pożar samochodu elektrycznego w powiecie kartuskim (woj. pomorskie). Z kolei we wrześniu 2021 roku akcja gaśnicza trwała ponad 9 godzin. To dwa najdłuższe pożary "elektryków", z którymi do tej pory zmagali się strażacy w naszym kraju. W porównaniu z pożarami aut spalinowych, liczba pożarów samochodów elektrycznych jest znikoma. Co jednak sprawia, że ich gaszenie trwa tak długo? Wyjaśniamy.

Pod koniec marca w miejscowości Tuchom, w powiecie kartuskim, doszło do pożaru samochodu elektrycznego. Akcja gaśnicza trwała prawie 22 godziny i była to jak do tej pory najdłuższa akcją gaszenia pożaru "elektryka". A trwało to tak długo, ponieważ baterie elektrycznego mercedesa EQA wymagały schłodzenia. Auto musiało zostać umieszczone w specjalnym kontenerze napełnionym wodą.

"Średni czas działań gaśniczych przy pożarach pojazdów elektrycznych wyniósł ok. 1,5 godziny. Czas trwania pożaru tesli z 27 grudnia 2022 roku wyniósł 4 godziny i 34 minuty. Pożar z dnia 10 września 2021 roku trwał 9 godzin i 16 minut. Natomiast pożar samochodu elektrycznego z dnia 26 marca 2023 w miejscowości Miszewko w powiecie kartuskim woj. pomorskie to 21 godzin i 39 minut" - wylicza bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar samochodu elektrycznego w Gdańsku
Pożar samochodu elektrycznego w GdańskuKM PSP Gdańsk

Jeden z ostatnich pożarów "elektryka" to ten z Gdańska, gdzie samochód zapalił się na stacji benzynowej. Działania służb również trwały kilka godzin. Jak wyjaśnia jednak bryg. Karol Kierzkowski, Państwowa Straż Pożarna odnotowuje na terenie całego kraju niewielką liczbę pożarów pojazdów elektrycznych.

"W 2021 roku takich pożarów było 4, a w 2022 roku 10. W porównaniu z analogicznymi pożarami pojazdów spalinowych, których odnotowano 9274 w 2021 roku i 8333 w 2022, pożary elektryków stanowią niecały promil tego typu zdarzeń" - podaje strażak.

Metody gaszenia pojazdów elektrycznych

Strażacy przyznają, że są przygotowani do gaszenia pożarów pojazdów z napędem elektrycznym. Największą trudnością przy tego typu działaniach jest przede wszystkim znaczne zapotrzebowanie na wodę niezbędną do gaszenia i chłodzenia palących się baterii.

"Zgodnie z procedurą straży pożarnej, niewielkie pożary samochodów elektrycznych możemy gasić przy użyciu gaśnic proszkowych lub pianowych, zachowując bezpieczną odległość wskazaną na etykiecie gaśnicy. Rozwinięty pożar samochodu elektrycznego gasimy z wykorzystaniem wody, piany sprężonej oraz proszkiem gaśniczym z wykorzystaniem samochodów straży pożarnej wyposażonych w zbiornik na proszek gaśniczy. Gaszenie pożarów z wykorzystaniem tych środków gaśniczych można prowadzić nawet bez odłączenia instalacji wysokiego napięcia w samochodzie" - tłumaczy bryg. Kierzkowski.

Dodaje, że jedną z metod gaszenia takich pojazdów jest również umieszczanie ich w kontenerze wypełnionym wodą. Nie zawsze jednak i nie we wszystkich przypadkach jest to metoda możliwa do zastosowania. Państwowa Straż Pożarna aktualnie jest w posiadaniu trzech takich kontenerów, które są w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.

Pożar samochodu elektrycznego w Tuchomiu. Podstawiono kontener do schłodzenia pojazduOSP w Chwaszczynie

"Kontenery to nie jedyny sprzęt służący do gaszenia takich pożarów. Istnieją również inne sposoby gaszenia ww. pojazdów, ale są jeszcze w fazie testowania przez służby innych krajów (np. płachty gaśnicze w Norwegii). Jednocześnie, mając na uwadze dynamikę rozwoju branży pojazdów elektrycznych, strażacy uczestniczą w licznych szkoleniach i seminariach organizowanych we współpracy z producentami samochodów, a także organizacjami pozarządowymi" - tłumaczy rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Skomplikowana technologia

Jedną z takich organizacji jest Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Jego prezes, Jakub Faryś, przyznaje, że współpraca w tym zakresie ze strażą pożarną układa się znakomicie. - Rozpoczęliśmy cykl spotkań z poszczególnymi firmami, gdzie przyjeżdżają strażacy i pokazują, jak radzić sobie z tego typu zagrożeniami. Ta współpraca układa się naprawdę fajnie" - mówi w rozmowie z tvn24.pl.

Faryś tłumaczy jednocześnie, że tak długie gaszenie pożaru samochodu elektrycznego wynika ze specyfiki jego budowy. - W przypadku samochodu spalinowego, jeżeli nastąpi pożar, to jest krótki, gwałtowny i następuje wybuch, który w promieniu kilkudziesięciu metrów potrafi narobić wiele szkody. Specyfika pojazdu elektrycznego polega na tym, że ma dużą baterię, która składa się z odrębnych ogniw. Jest ich wiele - wyjaśnia.

I podkreśla: - Jeżeli zapali się jedno z nich, to nie ma możliwości szybkiego demontażu baterii i dostania się do tego ogniwa, w związku z czym technologia gaszenia pojazdu elektrycznego jest niestety taka, że trzeba najlepiej cały pojazd zanurzyć w wodze, żeby się wypalił. Troszeczkę jesteśmy ofiarami sukcesu, ponieważ te pierwsze serie aut sprzed 10-15 lat były gorzej izolowane, w związku z czym to wszystko szybko się działo. W tej chwili wygląda to znacznie lepiej, ale niestety temperatura rośnie i od pierwszego ogniwa zapala się następne i kolejne, dlatego tak długo to trwa.

Pożar samochodu elektrycznegoKM PSP Gdańsk

Co zrobić w przypadku pożaru "elektryka"?

Jeżeli podejrzewamy, że nasz pojazd się pali, powinniśmy zatrzymać się w najbliższym, bezpiecznym miejscu. Strażacy przypominają, że złym pomysłem jest nagłe hamowanie i stawanie na lewym pasie autostrady czy drogi ekspresowej.

- Należy dojechać do prawego pasa, zatrzymać się i wysiąść z pojazdu. Warto pamiętać o tym, że na drogach szybkiego ruchu, jeśli to możliwe, należy wysiadać z prawej strony i oddalić się. W przypadku niewielkiego pożaru w obrębie silnika czy opony, gdy mamy gaśnicę i czujemy się na siłach oraz jesteśmy przeszkoleni, możemy podjąć próbę gaszenia pożaru. Być może też inni kierowcy zatrzymają się w bezpieczny sposób i doniosą nam swoje gaśnice - tłumaczy bryg. Jacek Jakóbczyk z KM PSP w Gdańsku.

W przypadku samochodów elektrycznych pewnym problemem jest bateria. - Bateria w zaawansowanej fazie pożaru potrafi generować wyrzut bardzo toksycznych gazów. Ważne, żebyśmy w takiej sytuacji ewakuowali się na bezpieczną odległość, tak by nie być pod ich wpływem - radzi bryg. Jakóbczyk.

Wsparcie dla strażaków

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w czerwcu 2020 r. wprowadziła do stosowania w podległych jednostkach organizacyjnych PSP „Standardowe zasady postępowania podczas zdarzeń z samochodami osobowymi z napędem elektrycznym”. Zaktualizowano je w maju 2023 roku.

"Dokument ten stanowi istotne wsparcie wszystkich strażaków ratowników podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Zasady te przed wprowadzeniem do stosowania w jednostkach straży pożarnej poprzedzone były licznymi konsultacjami, m. in. z podmiotami branży przemysłu samochodowego, instytutami badawczymi i jednostkami ochrony przeciwpożarowej" - przyznaje bryg. Karol Kierzkowski.

CZYTAJ TEŻ: W tych państwach jest najwięcej samochodów elektrycznych. Na którym miejscu Polska?

- Dobrze, że media włączają się w ten temat i chcą go trochę odczarować, ponieważ ludzie często, nie znając się na technice, nie rozumieją dlaczego tak długo trwa gaszenie pożaru samochodu elektrycznego. Myślą, że jest to coś bardzo złego, a wynika to tak naprawdę z technologii. Nie stawiałbym tezy, że samochody elektryczne płoną. Generalnie wszelkie techniczne urządzenia mają to do siebie, że w jakimś stopniu się uszkadzają - kończy Jakub Faryś.

Autorka/Autor:mm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Gdańsk

Pozostałe wiadomości

Fotoreporter "New York Timesa", relacjonujący sobotni wiec Donalda Trumpa w Pensylwanii, podczas którego doszło do próby zamachu na kandydata republikanów, prawdopodobnie uchwycił na zdjęciu pocisk przelatujący obok głowy byłego prezydenta USA - donosi nowojorski dziennik, powołując się na analizę byłego agenta FBI.

Szara smuga przy głowie Trumpa. "Ujęcie jedno na milion"

Szara smuga przy głowie Trumpa. "Ujęcie jedno na milion"

Źródło:
New York Times

Pięć osób trafiło do szpitala tuż po tym, jak miejski autobus uderzył w wiatę przystankową w Lublinie. Dwie poszkodowane osoby znajdowały się pod pojazdem. W ich uwolnieniu konieczna była pomoc strażaków. Na miejscu wciąż pracują służby.

Kierowca autobusu miejskiego uderzył w przystanek, na którym byli ludzie. Są ranni

Kierowca autobusu miejskiego uderzył w przystanek, na którym byli ludzie. Są ranni

Źródło:
tvn24.pl

Agenci Secret Service zareagowali bardzo szybko, ale było też kilka błędów - powiedział w TVN24 Paweł Rybarczyk, ekspert do spraw antyterroryzmu i ochrony osobistej, oceniając działania amerykańskich służb po zamachu na Donalda Trumpa.

Zamach na Trumpa. Ekspert: zabrakło pełnego zabezpieczenia strefy zero

Zamach na Trumpa. Ekspert: zabrakło pełnego zabezpieczenia strefy zero

Źródło:
TVN24

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ukazujące moment zamachu na Donalda Trumpa i reakcję dwóch snajperów, którzy z dachu pobliskiego budynku zabezpieczali wiec. Na filmie widać, że agenci są wyraźnie zaskoczeni strzałami. Służby, które miały dbać o bezpieczeństwo sobotniego wydarzenia, znalazły się pod silną krytyką.

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Najgorętsze chwile czekają nas w połowie tygodnia. Jaka pogoda będzie w dalszej części lipca? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Źródło:
tvnmeteo.pl

W związku z prognozowanymi dziś burzami, obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem na południowym wschodzie ogłoszony został alert RCB. Może dochodzić do podtopień i przerw w dostawie prądu.

Alert RCB dla trzech województw

Alert RCB dla trzech województw

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Policjanci zatrzymali 23-latka, który nad ranem zranił nożem trzy osoby na polu namiotowym w Boszkowie. Dwie osoby przewieziono do szpitali. Sprawca trzeźwieje. Miał 1,5 promila w organizmie.

Atak nożownika na polu namiotowym. Trzy osoby ranne

Atak nożownika na polu namiotowym. Trzy osoby ranne

Źródło:
Kontakt24

Tacie blogera Michała Góreckiego przestępcy próbowali wyczyścić konto bankowe, korzystając z tego, że na popularnej platformie OLX wystawił do sprzedaży biurko i szafkę. - Wielowarstwowa ściema. Najłatwiej hakuje się człowieka - ocenił w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl. Opisał też sposoby działania przestępców wobec rodzica.

Triki oszustów. Tak "próbowano wyczyścić konto"

Triki oszustów. Tak "próbowano wyczyścić konto"

Źródło:
tvn24.pl

Zerwane dachy, zalane ulice i połamane drzewa to skutki burz, które przechodzą przez Polskę od sobotniego wieczora. Zdjęcia i nagrania dostajemy na Kontakt 24. Strażacy mają pełne ręce roboty.

Pozrywało dachy, pozalewało ulice. Setki interwencji straży

Pozrywało dachy, pozalewało ulice. Setki interwencji straży

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych domaga się 28 tysięcy złotych od rowerzystki, która we wrześniu ubiegłego roku miała doprowadzić do uszkodzenia samochodu osobowego. Poszkodowany dostał pieniądze z polisy AC, a teraz ubezpieczyciel domaga się od sprawczyni zdarzenia zwrotu środków wraz z odsetkami. - Taka sytuacja może spotkać każdego rowerzystę. Warto wyciągnąć wnioski z tej przykrej sytuacji i uczyć się na nieswoich błędach - komentuje Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego.

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Źródło:
tvn24.pl

Sobotni wiec Donalda Trumpa w Pensylwanii został przerwany przez strzały. Były prezydent padł na ziemię, wcześniej chwycił się za bok głowy. Został ewakuowany, na jego twarzy widać było ślady krwi. Rzecznik Trumpa poinformował, że były prezydent czuje się dobrze i trafił na badania. Później sam Trump przekazał, że został zraniony w ucho. Secret Service przekazało, że nie żyją napastnik i jeden z uczestników wiecu, a dwie inne osoby, które w nim uczestniczyły, są ranne. Sprawca został zidentyfikowany przez służby.

Atak na Donalda Trumpa. FBI potwierdza tożsamość sprawcy

Atak na Donalda Trumpa. FBI potwierdza tożsamość sprawcy

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, AFP, tvn24.pl, CNN

Na wiecu wyborczym Donalda Trumpa w Pensylwanii doszło do próby zamachu na byłego prezydenta USA. Świadkowie mówią o wielu strzałach i zamieszaniu panującym zaraz po zdarzeniu. - Nagle usłyszałem odgłos petard. Potem uświadomiłem sobie, że to strzały. Nagle ktoś krzyknął: "padnij na ziemię!" - relacjonował mężczyzna, obecny na spotkaniu z Trumpem.

Próba zamachu na Donalda Trumpa. "Usłyszałem odgłos petard. Potem uświadomiłem sobie, że to strzały"

Próba zamachu na Donalda Trumpa. "Usłyszałem odgłos petard. Potem uświadomiłem sobie, że to strzały"

Źródło:
CNN

Ten kadr, w którym Donald Trump podnosi rękę w geście walki, jednocześnie krew spływa mu po twarzy, zapisze się w historii i świadomości Amerykanów - oceniła amerykanistka profesor Małgorzata Zachara-Szymańska. Doktor habilitowany Tomasz Płudowski stwierdził, że "zamach zawsze pomaga osobie, która przetrwa".

"Ten kadr zapisze się w historii i świadomości Amerykanów"

"Ten kadr zapisze się w historii i świadomości Amerykanów"

Źródło:
TVN24

Po zamachu na Donalda Trumpa sztab wyborczy kandydata Partii Republikańskiej zapowiedział, że zwiększy środki bezpieczeństwa - poinformowała w niedzielę stacja CNN. Były prezydent opuścił już szpital i w nocy czasu lokalnego wylądował w New Jersey. Na fotografiach z lotniska widać opatrunek na jego uchu.

Trump po wyjściu ze szpitala. CNN: sztab wyborczy zwiększy środki bezpieczeństwa

Trump po wyjściu ze szpitala. CNN: sztab wyborczy zwiększy środki bezpieczeństwa

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Skoro wszystko drożeje, to rosnąć musi też składka OC - tak podwyżki tłumaczą specjaliści z branży ubezpieczeń. Jednocześnie brak ważnego OC wiąże się nie tylko z karą finansową, ale też niesie ryzyko wypłaty ogromnych kwot w przypadku spowodowania wypadku. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Rachunek dla kierowcy może być słony. "To jest bankructwo tego człowieka"

Rachunek dla kierowcy może być słony. "To jest bankructwo tego człowieka"

Źródło:
TVN Turbo

Na rzymskiej stacji metra Barberini doszło w sobotę wieczorem do interwencji policji w rezultacie serii kradzieży, której ofiarami padło wielu pasażerów, a także z powodu starć między bandami kieszonkowców. Stacja była zamknięta przez 40 minut.

Chaos i bitwa między bandami kieszonkowców. Akcja policji

Chaos i bitwa między bandami kieszonkowców. Akcja policji

Źródło:
PAP

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Gwałtownie cofając uderzył w radiowóz i zaczął uciekać w kierunku Jastarni, gdzie wjechał na plażę. Tam też został zatrzymany przez policjantów.

Podczas ucieczki wjechał samochodem na plażę

Podczas ucieczki wjechał samochodem na plażę

Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

62-letnia Polka była poszukiwana czerwoną notą Interpolu, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym. Została zatrzymana przez strażników granicznych na lotnisku Warszawa-Modlin.

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są zamknięte z uwagi na konieczność kontroli i usunięcia skutków nocnej bardzo intensywnej nawałnicy - przekazała w sobotę Anita Kacprzyk, przedstawicielka muzeum. Ogród zamknięty będzie również w niedzielę, odwołano zaplanowane w nim imprezy.

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Gdzie jest burza? W niedzielę 14.07 wcześnie rano wyładowania atmosferyczne pojawiają się na znacznym obszarze Polski. Może padać grad. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Kłębią się ciemne chmury

Gdzie jest burza? Kłębią się ciemne chmury

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Niedziela jest kolejnym burzowym dniem. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami prawie w wielu regionach. Najgroźniejsze zjawiska są spodziewane na południowym wschodzie Polski. W kilku województwach IMGW alarmuje również o upałach.

Ostrzeżenia najwyższego stopnia, kolejne miejsca zagrożone

Ostrzeżenia najwyższego stopnia, kolejne miejsca zagrożone

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Nie żyje doktor Ruth Westheimer, słynna niemiecko-amerykańska terapeutka i edukatorka seksualna, gospodyni programu "The Dr. Ruth Show", autorka książek o seksie i ikona popkultury. Miała 96 lat. Westheimer zmarła w piątek w swoim domu na Manhattanie - podał "Washington Post".

Ruth Westheimer nie żyje. Edukatorka seksualna i ikona popkultury miała 96 lat

Ruth Westheimer nie żyje. Edukatorka seksualna i ikona popkultury miała 96 lat

Źródło:
Reuters

Zalew Zegrzyński leży niecałe 30 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Rowery wodne, strzeżona plaża, miejsca do grillowania - to wszystko zachęca okolicznych mieszkańców, ale też warszawiaków, by chłodzić się tu w upalne dni. Do Zegrza dojeżdża pociąg, ale droga ze stacji na plażę to koszmar. Piesi muszą przejść prawie trzy kilometry, większość poboczem przy ruchliwej trasie. 

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Źródło:
tvnwarszawa.pl

60-letnia mieszkanka Tychów bardzo lubi szybką jazdę. Aż sześć razy w ciągu miesiąca przekroczyła w tym samym miejscu dozwoloną prędkość. Została za to ukarana mandatami w łącznej kwocie 3,4 tysiąca złotych. Na jej konto trafiły też 44 punkty karne, a to oznacza, że na razie odpocznie od prowadzenia auta.

Jeden miesiąc, sześć mandatów dla kierującej. Zawsze za prędkość w tym samym miejscu

Jeden miesiąc, sześć mandatów dla kierującej. Zawsze za prędkość w tym samym miejscu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę w Lotto ponownie nie padła główna wygrana. Oznacza to, że rośnie kumulacja i w najbliższym losowaniu będzie można wygrać sześć milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 13 lipca 2024 roku.

Wyniki Lotto z 13 lipca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Lotto z 13 lipca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

- Jestem o to pytany w amerykańskich telewizjach. Jak pan oczywiście wie, to jest ten jeden temat, którego mi nie wolno poruszać - mówił szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. W rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną został zapytany o kondycję prezydenta USA Joe Bidena.

Sikorski: to jest ten jeden temat, którego mi nie wolno poruszać

Sikorski: to jest ten jeden temat, którego mi nie wolno poruszać

Źródło:
TVN24

W Łęczycy w województwie łódzkim około godziny 16 w jednym z bloków oddano strzały. Podkomisarz Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przekazał późnym wieczorem w TVN24, że obecni na miejscu antyterroryści odnaleźli ciało 45-letniego mężczyzny, który oddał strzały, a w lokalu nie było innych osób. Nie ma też informacji o innych poszkodowanych osobach.

Strzały w Łęczycy. Policjanci znaleźli ciało 45-latka

Strzały w Łęczycy. Policjanci znaleźli ciało 45-latka

Źródło:
tvn24.pl

Po matce dostała walizkę, a w niej kilka kosmetyków, zdjęć i książek. - Drobnica, do wyceny praktycznie zero złotych - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Katarzyna Kujawa, prawniczka z kancelarii adwokackiej Rynkowski. Mimo to na konto wchodzi komornik i zabiera dziesięć tysięcy złotych. W kolejce są następne egzekucje. - Mam już wiele nieprzespanych nocy za sobą, jestem tym okrutnie zmęczona - komentuje Maria Zapędowska, która spłaca długi po zmarłym rodzicu.

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Źródło:
tvn24.pl

Przez dwa miesiące w roku jest tyle pracy, że nie wiadomo, w co ręce włożyć. Potem mają "szyje jak u żyrafy", wyglądając majowego weekendu, bo brakuje pieniędzy po zimie. Dla firm funkcjonujących w turystyce nie ma niczego pośrodku. Niektóre się zamykają, część szuka pomysłu, jak przetrwać w trakcie tak zwanego niskiego sezonu.

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Źródło:
tvn24.pl

Część klientów otrzymała wysokie przedpłaty za prąd na lipiec i koleje miesiące. Stało się to zanim weszły w życie nowe regulacje mrożące ceny energii. Czy firmy energetyczne wyślą nowe, skorygowane rachunki? Zapytaliśmy o to największych sprzedawców prądu w kraju.

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Źródło:
tvn24.pl
Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Premium

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl