Samochód elektryczny stanął w płomieniach, akcja gaśnicza trwała ponad 21 godzin

Autor:
mm/
tam
Źródło:
PAP
Tuchom. Strażacy walczyli z pożarem ponad 21 godzin
Tuchom. Strażacy walczyli z pożarem ponad 21 godzinOchotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie
wideo 2/3
Tuchom. Strażacy walczyli z pożarem ponad 20 godzin

Ponad 21 godzin trwała akcja gaszenia samochodu elektrycznego w Tuchomiu (woj. pomorskie). Jak informują strażacy, by schłodzić baterie auta, pojazd trzeba było umieścić w kontenerze napełnionym wodą.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach Marek Szwaba powiedział, że akcja gaśnicza trwała ponad 21 godzin z uwagi na to, że baterie elektrycznego mercedesa EQA wymagały schłodzenia.

- Dlatego auto zostało umieszczone w kontenerze napełnionym wodą. Zgłoszenie pożaru otrzymaliśmy w niedzielę przed godziną 21, a wodę z kontenera odpompowano w poniedziałek o godzinie 15.30. Później kontrolowano, czy temperatura baterii nie wzrasta. Od naszego wyjazdu do zdarzenia do powrotu do jednostki łącznie minęło ponad 21 godzin - relacjonował Szwaba.

Czytaj też: Na Puławskiej doszczętnie spłonęło elektryczne bmw

Tuchom. Auto schłodzono w kontenerze z wodą

Jak podali strażacy, minimalny czas schłodzenia baterii płonącego samochodu elektrycznego to siedem godzin. Z uwagi na to, że w Tuchomiu - gdzie doszło do pożaru - nie było odpowiedniego miejsca do schłodzenia, strażacy z Gdańska przywieźli kontener, w którym zanurzono mercedesa.

Podstawiono kontener do schłodzenia pojazduOSP w Chwaszczynie

Miejsce, poza terenem zabudowanym, gdzie doszło do pożaru, strażacy musieli przez cały czas trwania akcji gaśniczej zabezpieczać. Łącznie w gaszeniu elektrycznego auta brało udział 16 zastępów straży pożarnej.

Czytaj też: Kradziona hybryda w kontenerze pełnym piany. Auta pilnuje straż miejska

Na skutek pożaru nikt nie został ranny. Na podstawie polisy ubezpieczeniowej auta straty oszacowano na 190 tysięcy złotych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP w Chwaszczynie

Pozostałe wiadomości