Pożar samochodu elektrycznego na stacji paliw. Działania służb trwały kilka godzin

Autor:
mm/tok
Źródło:
tvn24.pl
Pożar samochodu elektrycznego w Gdańsku
Pożar samochodu elektrycznego w GdańskuKM PSP Gdańsk
wideo 2/5
KM PSP GdańskPożar samochodu elektrycznego w Gdańsku

Na alei Hallera w Gdańsku (woj. pomorskie) zapalił się samochód elektryczny. Działania strażaków trwały kilka godzin. Kierowcy nic się nie stało. Opuścił pojazd przed przyjazdem służb.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu elektrycznego w niedzielę (28 maja) po godzinie 16. Pojazd był zaparkowany na stacji paliw na alei Hallera.

"Pożar rozwijał się w obrębie baterii. Właściciel samodzielnie opuścił pojazd w momencie zauważenia zadymienia. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej" - podała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Działania trwały kilka godzin

Ze względów bezpieczeństwa, strażacy musieli zamknąć pobliską stację paliw, wyznaczyli strefę niebezpieczną i przystąpili do działań gaśniczych. "W wyniku intensywnego podawania prądów wody udało się ugasić pożar, przystępując następnie do chłodzenia baterii. W międzyczasie prowadzono zabezpieczenie stacji paliw we współpracy z obsługą" - czytamy w komunikacie prasowym.

Na miejscu pracowali gdańscy strażacyKM PSP Gdańsk

Działania gaśnicze i zabezpieczające trwały ok. 4,5 godziny. "Po ok. 1,5 godziny podawania wody zweryfikowano temperaturę obudowy baterii nie stwierdzając podwyższonych wartości. Działania zabezpieczające i kontrolę prowadzono kolejne trzy godziny. Ugaszony pojazd został przemieszczony z wykorzystaniem rolek w miejsce bezpieczne - poza obręb stacji paliw" - poinformowali gdańscy strażacy.

Pożar samochodu elektrycznegoKM PSP Gdańsk

Wsparcie strażakom zapewniła policja, która zamknęła jeden pas alei Hallera.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Gdańsk

Pozostałe wiadomości