Trójmiasto

Trójmiasto

Koniec wielkiego jarmarku w Gdańsku

Zakończył się Jarmark św. Dominika. Sprzedawcy zamknęli już ponad tysiąc stoisk handlowych ulokowanych na ulicach historycznego centrum Gdańska, artyści zagrali dziesiątki koncertów. W sumie jarmark odwiedziło w tym roku ok. 6 mln osób.

"Jak bydło w wagonach". Pociągiem znad morza do domu

Na schodach, w toalecie, na korytarzu - w takich warunkach minęła podróż wracającym z wakacji w Trójmieście do domu. Ci, którym udało się wsiąść do pociągu, i tak mogli się uważać za szczęściarzy. Wielu podróżnych w ogóle nie zmieściło się do wagonów i zostało na peronach.

ABW bada, czy pieniądze z Amber Gold poleciały do Niemiec

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza czy pieniądze z Amber Gold samolotem zostały przetransportowane do Niemiec - dowiedział się tvn24.pl. Śledczy wiążą aferę z jednym ze słynnych trójmiejskich biznesmenów notowanym na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost".

Śledzie przeszły przez Bałtyk

Sto osób przeszło piechotą przez Zatokę Pucką. Trasę z Kuźnicy na Półwyspie Helskim do Rewy pokonali w 5 godzin pieszo, idąc mielizną. W nagrodę mogli zjeść specjalnie przyrządzonego śledzia.

Czołgi atakowały na Kaszubach

80 rekonstruktorów i czołgi niczym z "Czterech pancernych" pojawiły sie na polu bitwy w kaszubskich Tokarach. Inscenizację historyczną z 1945 roku komentował Bogusław Wołoszański.

Prezydent Estonii odpocznie na Helu

Na zaproszenie prezydenta Bronisław Komorowskiego we wtorek do Polski przybędzie z kilkudniową prywatną wizytą prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves z małżonką. Politycy nie będą unikać jednak rozmów o finansach europejskich czy transporcie.

Koncert na wstążki w Gdańsku

Gdańsk ma za sobą pierwszy pokaz "Koncertu na wstążki" Jerzego Janiszewskiego. Twórca logo "Solidarności" przygotował nietypową instalację specjalnie dla uczczenia obchodów rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.

Dzień Latarń Morskich. Nocne zwiedzanie

Nocne zwiedzanie, spotkania z latarnikami, koncerty szantowe - a wszystko to na Pomorzu w ramach obchodzonego w niedzielę X Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich.

Kaszubi wywieszą swoje barwy

18 sierpnia Świętem Flagi Kaszubskiej? Taki pomysł propaguje Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota, znane z walki o nadanie Kaszubom statusu mniejszości narodowej.

Przypłynęła najmniejsza bałtycka foka

Wybrzeże odwiedziła foka obrączkowana, która postanowiła odpocząć w Kuźnicy. Zwierzę pierwszy raz zostało zaobserwowana w środę. W przeciwieństwie do foki szarej, obrączkowana nie występuje stale na polskim wybrzeżu. Ale jej wizyty, co roku odnotowywane są w różnych jego miejscach.

Awaria uziemiła Zawiszę Czarnego w Hiszpanii

Plany harcerzy, który mieli wypłynąć z Hiszpanii na regaty do Dublina, aby wziąć udział w paradzie żaglowców, pokrzyżowała awaria silnika Zawiszy Czarnego. Teraz cześć załogi płynie na innym statku, a pozostali musieli zostać na lądzie.

Prezydent Gdańska o Amber Gold: "Każdy z nas jest winny!"

Wszystkich klientów OLT Express, gdańskich dominikanów, dyrektora zoo i media przyjmujące reklamy Amber Gold uznał prezydent Gdańska za uwikłanych w aferę związaną z tą firmą. W przewrotnym liście zamieszczonym na swojej oficjalnej stronie Paweł Adamowicz postanowił odpowiedzieć mediom i politykom, którzy dopytują o jego kontakty z prezesem parabanku.

Sześć zarzutów i dozór policyjny dla prezesa Amber Gold

Prezes Amber Gold Marcin P. został przesłuchany i usłyszał sześć zarzutów, m.in. prowadzenia działalności parabankowej oraz podrobienia dokumentu w celu wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Prokuratura poinformowała, że podejrzany ma dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. P. opuścił już gdańską prokuraturę, z dziennikarzami nie chciał rozmawiać.

Do wieczora SKM-ki z opóźnieniem

Pasażerowie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej muszą się dziś uzbroić w cierpliwość, bo na punktualność liczyć nie mogą. W nocy skradziono kable trakcyjne w Gdyni Chyloni.

Twórcy "Wałęsy" rezygnują z pieniędzy od Amber Gold. "Będą trudności w ukończeniu filmu"

Producent filmu "Wałęsa" wycofuje się ze współpracy z firmą Amber Gold. - Dla dobra filmu jako producent podejmuję decyzję, że firma Amber Gold nie będzie sponsorem "Wałęsy" - poinformował na konferencji prasowej Michał Kwieciński z Akson Studio. Kwieciński dodał, że pieniądze przekazane producentom filmu przez spółkę zostaną złożone w depozycie bankowym do czasu wyjaśnienia sprawy Amber Gold.

"10 km/h na ścieżce rowerowej to absurd". Rowerzyści planują protest

- Ograniczenie prędkości na sopockiej drodze rowerowej do 10 km/h to absurd - mówią zgodnie rowerzyści i zapowiadają protest. W niedzielne południe chcą przejechać narzuconą przez miasto prędkością trasę spod molo do Gdańska. Miasto krytykę odrzuca. - To strzał w dziesiątkę – przekonuje prezydent Jacek Karnowski i... rozszerza strefę z ograniczoną prędkością.

Gdańscy artyści solidarni z Pussy Riot

Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku zamknięte do odwołania. Artyści wyrażają w ten sposób solidarność z zatrzymanymi członkiniami zespołu Pussy Riot.

Dziesiątki zabezpieczonych segregatorów. ABW u Plichtów

Dziesiątki segregatorów z dokumentami i prawdopodobnie sejf zabezpieczyli agenci ABW w czasie wczorajszej rewizji w gdańskiej siedzibie Abmer Gold. Przeszukanie zakończyło się w czwartek późno w nocy. Funkcjonariusze ABW szukali w niej dokumentów związanych ze sprzedażą złota.

ABW u Plichtów. Szukają faktur na złoto

Agenci ABW o godz. 7 rano weszli do mieszkania Marcina i Katarzyny Plichtów. Na zlecenie gdańskiej prokuratury Agencja przez cały dzień przeszukiwała "pomieszczenia dziesięciu spółek oraz czterech obiektów" związanych z Amber Gold. Śledczy szukają dokumentacji finansowej związanej m.in. z zakupem i sprzedażą złota. Niewykluczone, że czynności te będą kontynuowane w piątek.

Radni PiS chcą dymisji prezesa lotniska

Dymisji szefa Portu Lotniczego w Gdańsku i kontroli podległej mu spółki domagają się pomorscy radni PiS. Radni uważają, że prezes mógł działać na szkodę spółki wiedząc o pracy Michała Tuska równocześnie w porcie i OLT Express. Radni wystosowali interpelację w tej sprawie.

Zrobią z kuźni centrum kultury

Zaniedbany i zniszczony obiekt jeszcze niedawno bardziej odstraszał niż przyciągał, ale teraz ma to się zmienić. W zabytkowej kuźni w gdańskiej Oruni powstaje kulturalne centrum dzielnicy. Otwarcie planowane jest na październik.