zboże z Ukrainy

zboże z Ukrainy

Raport NIK w sprawie afery zbożowej

Raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie afery zbożowej nie zostawia złudzeń - działanie polskiego rządu i ministra rolnictwa było spóźnione, niepoparte analizami i przede wszystkim nieskuteczne dla polskiego rynku rolnego. NIK pokazuje w raporcie, kto zarobił, ale nazw firm nie ujawnia. Sześć firm z Mazowsza sprowadziło zboże za ponad półtora miliarda złotych. Aleksandra Kąkol.

Український заступник міністра про умову відкликання з СОТ скарги на Польщу, Словаччину та Угорщину  

"Лише тоді, коли ми отримаємо ці гарантії, ми формально оголосимо на весь світ, що цей спір вичерпано", - цитує агентство "Інтерфакс-Україна" сказане Качкою в ефірі українського телебачення.

"Конфлікт приносить користь тільки Кремлю". Президент Литви хоче примирити Польщу та Україну

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країна прагнутиме, щоб Польща та Україна сиділи за одним столом, і повідомив про прямі контакти з президентами обох країн Анджеєм Дудою та Володимиром Зеленським, - інформувало в п'ятницю агентство BNS.

Spór o ukraińskie zboże

Zboże nie płynie i relacje się sypią. Zaczęło się od embarga, skończyło, choć to na pewno nie koniec, na zgrzycie na najwyższym szczeblu, czyli na linii prezydentów Zełeński - Duda. Nie tylko doszło do wymiany zdań i polemiki, ale i odwołania spotkania, a nawet wezwania w trybie pilnym ukraińskiego ambasadora. Maciej Warsiński.