USA

USA

Wyszła kupić lody, nigdy nie wróciła. Banknot może pomóc rozwikłać zagadkę

Po dziewiętnastu latach pojawiły się nowe poszlaki w sprawie zaginięcia 11-letniej dziewczynki w Arizonie. W 1999 roku Mikelle Biggs wyszła przed dom, aby kupić lody. Nigdy nie wróciła do rodziców. Teraz w ręce policji trafił banknot, który może zawierać wskazówki dotyczące dalszego losu 11-latki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zdjęcie kupione za 7 funtów. Teraz może zostać sprzedane za miliony

Na taką okazję kolekcjonerzy czekają całe życie. Zdjęcie kupione na jednym z serwisów aukcyjnych za 7 funtów, czyli równowartość około 34 złotych, okazało się być wartym miliony oryginałem. Portret przedstawia Jesse'ego Jamesa, znanego XIX-wiecznego bandytę i rewolwerowca. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Trump o Putinie: możliwe, że spotkamy się w niezbyt odległej przyszłości

Rozmowa telefoniczna z Władimirem Putinem była "bardzo dobra" - powiedział Donald Trump, siedząc we wtorek w Gabinecie Owalnym w Białym Domu przed dziennikarzami, którzy zostali tam wpuszczeni, by sfotografować go wraz z goszczącym w USA następcą saudyjskiego tronu. Amerykański przywódca dodał, że wkrótce może dojść do jego spotkania z rosyjskim prezydentem.

Biały Dom poprze ewentualne śledztwa w sprawie Cambridge Analytica

Amerykańska administracja przyjmie z aprobatą ewentualne śledztwo w związku z doniesieniami o działalności firmy Cambridge Analytica i nielegalnym użyciu danych blisko 50 milionów użytkowników Facebooka - powiedział we wtorek zastępca rzecznika Białego Domu, Raj Shah.

Strzelanina w szkole w USA. Są ranni

Dwie osoby zostały ranne i walczą o życie po strzelaninie, do której doszło we wtorkowy poranek w liceum w hrabstwie Saint Mary's niedaleko Waszyngtonu - poinformowały służby. Napastnik, który został postrzelony przez pracownika ochrony szkoły, zmarł.

Cztery eksplozje w dwa tygodnie. Policja: zakładamy, że to seryjny zamachowiec

Mierzymy się z kimś, kto - jak zakładamy - jest seryjnym zamachowcem - stwierdził w poniedziałek szef policji w stolicy Teksasu, Austin. Dzień wcześniej w mieście wybuchł czwarty od 2 marca ładunek domowej roboty. Wydawało się, że sprawa dotyczy tylko Austin, ale we wtorek na ranem kolejna improwizowana bomba raniła jedną osobę na przedmieściach San Antonio. Władze nie wiedzą, czy wiązać piątą eksplozję z wcześniejszymi, ale na tym etapie śledztwa nie wykluczają już niczego.

"Użyliśmy Facebooka do pozyskania milionów profili"

Brytyjska gazeta "The Observer" opublikowała w niedzielę szczegóły dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności kontrowersyjnej agencji Cambridge Analytica, która odegrała rolę w kampanii wyborczej amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Półpiętro w barze runęło na ludzi. Co najmniej 14 osób rannych

Tragicznie zakończyło się świętowanie Dnia świętego Patryka w jednym z barów w mieście Savannah w amerykańskim stanie Georgia. Z nieustalonych przyczyn półpiętro w barze zawaliło się i runęło na ludzi poniżej. Co najmniej 14 osób odniosło obrażenia, dwie z nich trafiły do szpitala w stanie ciężkim.

Szef dyplomacji Korei Północnej w Szwecji

Ministrowie spraw zagranicznych Korei Północnej i Szwecji zakończyli w sobotę w Sztokholmie trzydniowe rozmowy na temat sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Mogą one pomóc w utorowaniu drogi do spotkania prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Zielona parada na Manhattanie w Dniu świętego Patryka

Nowojorską Piątą Aleją przemaszerowała w sobotę największa i najstarsza na świecie parada świętego Patryka. Uczestniczyło w niej ponad 150 tysięcy ludzi, a przyglądało się - według szacunków - nawet dwa miliony.

Sprzeciw Chin wobec regulacji USA dotyczących Tajwanu

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę zezwalającą wyższym urzędnikom na odbywanie podróży służbowych na Tajwan i kontakty z przedstawicielami władz tego kraju. Wywołało to zdecydowany sprzeciw Chin. "Wzywamy stronę amerykańską, aby poprawiła swój błąd" - zaapelowało w sobotę chińskie MSZ.