USA

USA

Pompeo zapowiada "stosowne środki zaradcze" wobec Rosji

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiedział przed komisją spraw zagranicznych Izby Reprezentantów, że USA nie będą tolerować ewentualnej ingerencji Rosjan w listopadowe wybory do Kongresu. Zrezygnują też z porozumienia z Koreą Północną, jeśli nie będzie ono korzystne.

"Atak akustyczny" na Amerykanina w Chinach. Ma uszkodzenia mózgu

Amerykański obywatel pracujący w konsulacie Stanów Zjednoczonych w chińskim mieście Guangzhou odczuwał "nienormalne" dźwięki i uderzenia ciśnienia, które doprowadziły do uszkodzenia mózgu - oświadczyła ambasada USA w Chinach. W tej sytuacji wydano zalecenie wszystkim amerykańskim obywatelom w tym kraju, aby uważali na nietypowe dźwięki.

Trump o spotkaniu z Kimem: może się nie udać 12 czerwca

Spotkanie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, zaplanowane na 12 czerwca w Singapurze, może się nie odbyć - oświadczył we wtorek prezydent USA Donald Trump. Według nieoficjalnych informacji, na jakie powołuje się agencja Reutera, Trump ma prywatnie mieć wątpliwości, czy Pjongjang myśli poważnie o denuklearyzacji.

Trump chciał rozszerzenia śledztwa. Zbadają działania FBI

Resort sprawiedliwości i Federalne Biuro Śledcze zgodziły się rozszerzyć śledztwo w sprawie ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w 2016 roku - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Zbadane mają zostać ewentualne nieprawidłowości w działaniach wywiadowczych FBI.

Staranował restaurację pełną ludzi. Pod kołami zginęła jego córka

Wjechał samochodem do pełnej gości restauracji, zabił dwie osoby i ranił kilkanaście - poinformowały miejscowe władze, relacjonując tragedię, do jakiej doszło w niedzielę w miejscowości Bessemer City, w stanie Karolina Północna w USA. Jedną z ofiar śmiertelnych jest córka sprawcy.

Trump zapowiedział śledztwo w sprawie infiltracji jego kampanii wyborczej

Prezydent Donald Trump zapowiedział w niedzielę na Twitterze, że poleci Departamentowi Sprawiedliwości (DOJ) zbadanie czy Federalne Biuro Śledcze (FBI) ingerowało w jego kampanię przed wyborami w 2016 roku oraz czy urzędnicy z administracji jego poprzednika Baracka Obamy nie wydawali takich poleceń.

"Zawsze miałam przeczucie, że to może wydarzyć się też tutaj”

Ma 17 lat i właśnie usłyszał zarzuty - zabójstwa z premedytacją i napadu z bronią. Uczeń szkoły średniej w Santa Fe w Teksasie zaczął strzelać do swoich rówieśników. Z karabinu i strzelby ojca zabił dziewięcioro uczniów i nauczycielkę, a 10 innych osób ranił. - To się dzieje wszędzie. Zawsze miałam przeczucie, że może wydarzyć się i tutaj - powiedziała jedna z uczennic, która przeżyła strzelaninę.

"Wszedł ze strzelbą i zaczął strzelać"

10 osób zginęło w strzelaninie w szkole średniej w mieście Santa Fe w stanie Teksas - poinformowała lokalna policja. Według niej większość zabitych to uczniowie. Na miejscu znaleziono też materiały wybuchowe.

Strzały w klubie golfowym Trumpa. "Był gotowy do wojny"

Uzbrojony mężczyzna, którego w należącym do prezydenta USA Donalda Trumpa klubie golfowym na Florydzie zatrzymała policja, wniósł do budynku amerykańską flagę, otworzył ogień i krzyczał słowa sprzeciwu wobec Trumpa. Został postrzelony przez policjantów.

Pierwsza kobieta na czele CIA

Amerykański Senat stosunkiem głosów 54 "za" do 45 "przeciw" zatwierdził w czwartek Ginę Haspel na stanowisku dyrektora CIA. 61-letnia Haspel jest siódmym szefem i pierwszą kobietą w 70-letniej historii agencji.

Japoński dziennik: USA zażądały od Korei Północnej oddania kilku głowic nuklearnych

Korea Południowa chce aktywniej odgrywać "rolę mediatora" między USA a Koreą Północną po tym, jak Pjongjang zagroził, że wycofa się z zaplanowanego na 12 czerwca w Singapurze bezprecedensowego szczytu amerykańsko-północnokoreańskiego. Tymczasem według japońskiego dziennika "Asahi Shimbun", reżim mógł zostać usunięty z listy sponsorów terroryzmu, spełniając kilka warunków.