Mosbacher: niezależnie od wyniku wyborów, relacje między Polską i USA będą silniejsze niż kiedykolwiek

Źródło:
PAP
Co może prezydent USA
Co może prezydent USA
wideo 2/21
Co może prezydent USA

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher stwierdziła, że "niezależnie od wyniku wyborów, relacje między Polską i Stanami Zjednoczonymi, jako sojusznikami i przyjaciółmi, będą silniejsze niż kiedykolwiek". W USA we wtorek zmierzą się Donald Trump i Joe Biden.

"Dziś Amerykanie wypełniają swój obywatelski obowiązek i uczestniczą w wielkim święcie demokracji - wyborach prezydenckich. Niezależnie od wyniku wyborów, relacje między Polską i Stanami Zjednoczonymi, jako sojusznikami i przyjaciółmi, będą silniejsze niż kiedykolwiek" - podkreśliła Georgette Mosbacher we wtorkowym wpisie na Twitterze.

Wybory w USA

We wtorkowych wyborach prezydenckich w USA zmierzą się: ubiegający się o reelekcję republikanin Donald Trump oraz były wiceprezydent, demokrata Joe Biden.

Lokale wyborcze będą otwierane najwcześniej na Wschodnim Wybrzeżu - od godz. 12 czasu polskiego, a zamykane najwcześniej o godz. 24 w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. O godz. 1 zaczną spływać wyniki m.in. z Florydy, a od 1.30 m.in. z Karoliny Północnej i Ohio. Nazwisko zwycięzcy wyborów może być znane najwcześniej w środę rano czasu polskiego.

W większości sondaży przewodzi Biden, ale cztery lata temu Trump również nie był przedwyborczym faworytem.

Jak wybierany jest prezydent USA? PAP

Autorka/Autor:mart\mtom

Źródło: PAP