USA

USA

Netanjahu u Trumpa. "Stosunki izraelsko-amerykańskie w doskonałym stanie"

Benjamin Netanjahu spotkał się w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Premier Izraela i prezydent USA w towarzystwie małżonek prawili sobie komplementy i zapewniali o świetnej współpracy. Netanjahu dziękował zwłaszcza za "historyczną decyzję" o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy. Ma ona być "pamiętana przez pokolenia".

Trump stawia warunki, Unia grozi odwetem. Gorąco wokół propozycji ceł

Prezydent USA Donald Trump zasugerował w poniedziałek na Twitterze, że tylko podpisanie "nowej i uczciwej" umowy o wolnym handlu z Kanadą i Meksykiem (NAFTA) może zagwarantować tym dwóm krajom wyłączenie z ceł na import stali i aluminium. Tymczasem Komisja Europejska ponownie ostrzegła, że podejmie działania odwetowe, jeśli europejskie interesy zostaną naruszone przez wprowadzenie ceł.

Wielki powrót po 43 latach. Wtedy bombardowali, teraz budują sojusz

Amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson rzucił kotwicę przed wietnamskim portem Da Nang. To wyjątkowo ważna i symboliczna wizyta. Ostatni raz amerykański lotniskowiec był tak blisko wietnamskiego wybrzeża w 1975 roku, kiedy Amerykanie wycofywali się z Wietnamu. Dodatkowo to na plaży w Da Nang lądowali pierwsi amerykańscy żołnierze, rozpoczynając interwencję USA w Wietnamie.

Niezwykłe zdjęcia "ze szczytu świata". Takiego selfie nie ma nikt inny

- Na pewno nie zamieniłbym swoich doświadczeń z U-2 na nic innego. Nie da się opisać tego uczucia, kiedy się jest "na szczycie świata" - mówi tvn24.pl Ross Franquemont, amerykański pilot instruktor latający na szpiegowskich U-2. Niezwykłe widoki, które może podziwiać ze swojego "stanowiska pracy", skłoniły go do zajęcia się fotografią. Teraz do kokpitu zabiera torbę wyładowaną aparatami i kamerami. Robi wyjątkowe zdjęcia i nagrania.

Ambasada USA w Turcji zamknięta w poniedziałek

Ambasada USA w stolicy Turcji Ankarze będzie zamknięta w poniedziałek ze względów bezpieczeństwa. Interesanci będą mogli liczyć na pomoc placówki dyplomatycznej jedynie w sytuacjach awaryjnych.

Chcieli zabrać syna na ferie, zginęli. 19-latek złapany

19-letni student, podejrzewany o zabicie w piątek rodziców w kampusie uniwersytetu w Mount Pleasant w stanie Michigan, został zatrzymany. Doszło do tego w sobotę we wczesnych godzinach rannych, po wielogodzinnych poszukiwaniach mężczyzny przez ponad 100 policjantów.

Trump krytykowany. Juncker zapowiada: nie będziemy siedzieć bezczynnie

Czwartkowe oświadczenie prezydenta USA informujące o zamiarze wprowadzenia w przyszłym tygodniu 25 procentowego cła na import stali i 10 procentowego na aluminium spotkało się z międzynarodowym krytyką. Głos w tej sprawie zabrały między innymi Międzynarodowy Fundusz Walutowy i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Strzały na kampusie uczelni. Są zabici

Dwie osoby zginęły w piątek w wyniku strzałów na kampusie uczelni Central Michigan University w Mount Pleasant w stanie Michigan - poinformowała policja. Sprawca znajduje się na wolności.

Rosjanie odwołują spotkanie z Amerykanami. "Nie jest możliwe"

Rosja odwołała zaplanowane na marzec rozmowy strategiczne ze Stanami Zjednoczonymi po tym, jak delegacja amerykańska w ostatniej chwili wycofała się ze spotkania poświęconego cyberbepieczeństwu - oświadczył ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow.

USA: Rosja naruszyła zobowiązania dotyczące broni jądrowej

Departament Stanu oskarżył w czwartek Rosję o rozwijanie destabilizujących systemów broni z pogwałceniem zobowiązań wynikających z układu o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu (INF). Była to reakcja na orędzie Putina na forum rosyjskiego Zgromadzenia Federalnego.

Karabin biblijną "żelazną rózgą". Uzbrojeni wierni wypełnili kościół

Setki par z karabinami Ar-15 w rękach wzięły udział w specjalnej uroczystości odłamu Kościoła Zjednoczeniowego w Pensylwanii. Podczas niej błogosławiono ich małżeństwa i celebrowano przyniesioną broń. Wyznawcy uważają ją za biblijne "żelazne rózgi", które mogłyby ocalić życie w ostatniej strzelaninie w liceum na Florydzie.

Kokpit zamienił się w zamrażarkę. Piloci wylądowali dzięki zegarkom

Kolejna załoga amerykańskiej maszyny EA-18G miała bardzo ciężkie przeżycia z powodu awarii systemu tlenowego. Podczas lotu na dużej wysokości temperatura w kokpicie nagle spadła do -30 stopni Celsjusza, a wnętrze wypełniła błyskawicznie zamarzająca para. Z dużym problemem i odmrożeniami zdołali wylądować.