TECHNOLOGICZNE NOWINKI

TECHNOLOGICZNE NOWINKI

"Usuń artykuł ze strefy pakowania", "umieść artykuł w strefie pakowania", "potrzebne informacje" – nie zna frustracji ten, kto nie próbował kupić więcej niż jednego produktu w samoobsługowej kasie supermarketu. Gdyby te droczące się z klientem maszyny miały uszy, toby im one już dawno zwiędły. Bo przecież nic tak nie koi żyłki pulsującej na szyi, jak poinformowanie nieożywionego obiektu w rynsztokowych słowach, co się myśli o jego braku kooperatywności.

"Przyszłość będzie dziwna" – przewiduje ekscentryczny miliarder wizjoner Elon Musk i zapowiada, że tylko kwestią czasu jest opracowanie interfejsu mózg-komputer, który nie tylko umożliwi nam pisanie SMS-ów siłą woli czy sterowanie ekspresem do kawy za pomocą myśli, ale i będzie pomagał radzić sobie z paraliżem, utratą wzroku i depresją. Musk przegląda się w "czarnym lustrze", a eksperci studzą entuzjazm: szef Tesli i SpaceX lubi radykalnie przeszacowywać swoje wizje.

Od dziś w sklepach - także w Polsce - do sprzedaży trafił najnowszy Samsung Galaxy S III. Smartfon stał się przebojem jeszcze zanim trafił na rynek. Zamówiło go ponad 9 mln osób. Czy zatem S III będzie sukcesem? Przeszkodzić w tym może cena - minimum 2,7 tys. zł.

Internetowy potentat Facebook być może jeszcze w tym roku wypuści na rynek smartfon pod własną marką - pisze "New York Times", powołując się na niepotwierdzone jeszcze doniesienia.

David Hurban, tatuażysta z New Jersey (USA) z pewnością nie zgubi więcej swojego odtwarzacza mp3. Mężczyzna postanowił wszczepić sobie w nadgarstek metalowe blaszki, która magnetycznie, bez innych mocowań przytrzymają iPoda na ręku.

Samsung zakończył trwający od 1998 r. okres panowania Nokii na globalnym rynku telefonów komórkowych. Koreańska firma w pierwszym kwartale 2012 r. sprzedała 93 mln telefonów - o 10 mln więcej niż Finowie - wylicza firma badawcza Strategy Analytics.

Czip wielkości karty kredytowej zrobi analizę krwi. Inny zbada pracę serca i oddech, a specjalna kamera zaalarmuje opiekuna o upadku - to technologia, która ułatwi chorym życie w przyszłości. Innowacyjne projekty w medycynie to nie tylko nowinka z zagranicy, ale również pole badań w Polsce.

To może być jeden z największych przełomów w mobilnym dostępie do internetu. Już wkrótce ma powstać system, który pozwoli naszym smartfonom i tabletom na swobodne korzystanie z sieci Wi-Fi i płynne przełączanie się między nimi, tak jak obecnie czynią to w przypadku sieci GSM. Porozumienie w tej sprawie podpisały właśnie organizacje branżowe zrzeszające operatorów komórkowych oraz dostawców hotspotów Wi-Fi.

Georadar większość z nas zobaczyła po raz pierwszy podczas transmisji z pierwszego etapu poszukiwań Madzi z Sosnowca. Kilka tygodni temu mało kto z nas słyszał w ogóle tę nazwę. Nic dziwnego, polska policja ma tylko jedno takie urządzenie i to od niedawna.

To Amerykanie wiodą prym w budowie bezzałogowych samolotów wojskowych, ale Europejczycy starają się gonić swoich sojuszników. We Francji zaprezentowano oficjalnie prototyp drona o nazwie nEUROn, który powstaje w ramach współpracy szeregu państw Starego Kontynentu. Nowa maszyna w wielu aspektach jest unikatowa dla europejskich firm.

Mają ogromne, płaskie ekrany, dostęp do internetu oraz setek aplikacji i można nimi sterować głosem lub ruchami ręki. Tak wyglądają telewizory, które czołowi producenci pokazali na trwających właśnie targach Consumer Electronics Show w Las Vegas - najważniejszej imprezie technologicznej w roku.