TECHNOLOGICZNE NOWINKI

TECHNOLOGICZNE NOWINKI

Od dziś w sklepach - także w Polsce - do sprzedaży trafił najnowszy Samsung Galaxy S III. Smartfon stał się przebojem jeszcze zanim trafił na rynek. Zamówiło go ponad 9 mln osób. Czy zatem S III będzie sukcesem? Przeszkodzić w tym może cena - minimum 2,7 tys. zł.

Internetowy potentat Facebook być może jeszcze w tym roku wypuści na rynek smartfon pod własną marką - pisze "New York Times", powołując się na niepotwierdzone jeszcze doniesienia.

David Hurban, tatuażysta z New Jersey (USA) z pewnością nie zgubi więcej swojego odtwarzacza mp3. Mężczyzna postanowił wszczepić sobie w nadgarstek metalowe blaszki, która magnetycznie, bez innych mocowań przytrzymają iPoda na ręku.

Samsung zakończył trwający od 1998 r. okres panowania Nokii na globalnym rynku telefonów komórkowych. Koreańska firma w pierwszym kwartale 2012 r. sprzedała 93 mln telefonów - o 10 mln więcej niż Finowie - wylicza firma badawcza Strategy Analytics.

Czip wielkości karty kredytowej zrobi analizę krwi. Inny zbada pracę serca i oddech, a specjalna kamera zaalarmuje opiekuna o upadku - to technologia, która ułatwi chorym życie w przyszłości. Innowacyjne projekty w medycynie to nie tylko nowinka z zagranicy, ale również pole badań w Polsce.

To może być jeden z największych przełomów w mobilnym dostępie do internetu. Już wkrótce ma powstać system, który pozwoli naszym smartfonom i tabletom na swobodne korzystanie z sieci Wi-Fi i płynne przełączanie się między nimi, tak jak obecnie czynią to w przypadku sieci GSM. Porozumienie w tej sprawie podpisały właśnie organizacje branżowe zrzeszające operatorów komórkowych oraz dostawców hotspotów Wi-Fi.

Georadar większość z nas zobaczyła po raz pierwszy podczas transmisji z pierwszego etapu poszukiwań Madzi z Sosnowca. Kilka tygodni temu mało kto z nas słyszał w ogóle tę nazwę. Nic dziwnego, polska policja ma tylko jedno takie urządzenie i to od niedawna.

To Amerykanie wiodą prym w budowie bezzałogowych samolotów wojskowych, ale Europejczycy starają się gonić swoich sojuszników. We Francji zaprezentowano oficjalnie prototyp drona o nazwie nEUROn, który powstaje w ramach współpracy szeregu państw Starego Kontynentu. Nowa maszyna w wielu aspektach jest unikatowa dla europejskich firm.

Mają ogromne, płaskie ekrany, dostęp do internetu oraz setek aplikacji i można nimi sterować głosem lub ruchami ręki. Tak wyglądają telewizory, które czołowi producenci pokazali na trwających właśnie targach Consumer Electronics Show w Las Vegas - najważniejszej imprezie technologicznej w roku.

Excite X10 to najcieńszy tablet, jaki kiedykolwiek zbudowano – ma grubość 7,7 milimetra. Zrobiony jest ze stopu magnezu, a nie z tytanu, dzięki czemu jest lżejszy od konkurencji. Waży zaledwie 0,5 kg i jest najlżejszym urządzeniem tego typu na rynku. W sprzedaży pojawi się w pierwszym kwartale roku, na razie tylko w USA.

Kurs akcji Eastman Kodak zanurkował wczoraj na nowojorskiej giełdzie o 28 proc. Powód? Doniesienia medialne, że legendarna firma fotograficzna planuje złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości i ochronę przed wierzycielami.

Waldemar Pawlak, jako fan elektronicznych gadżetów, ma w swoim gabinecie specjalny fotel, na którym pracuje z laptopem lub tabletem w ręku. - Można sobie spokojnie, wygodnie usiąść i zajmować się pracą - zachwala swój nabytek wicepremier.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie ujawnił swój nowy projekt, którym chce podbić Kosmos. Współzałożyciel Microsoftu, Paul Allen, planuje zbudować największy samolot świata, który podczas startu ma ważyć 600 ton. Ładunkiem giganta będzie rakieta, która zostanie z dużej wysokości odpalona i poleci w kosmos.

Armia karaluchów ruszająca w ruiny zawalonego budynku wyszukująca ocalałych i przekazująca ich lokalizację ludziom na powierzchni? Brzmi jak odległe science fiction, ale amerykańscy naukowcy już pracują nad realizacją tej wizji. Chcą montować na owadach mały generator prądu, czujniki i nadajniki.

W nocy ze środy na czwartek Google ma zaprezentować swoją mową usługę - Google Music. Jej testy trwają już od maja, ale wszystkie funkcjonalności zostaną udostępnione dopiero teraz. GM ma być konkurencją dla największego obecnie e-sklepu z muzyką - iTunes Apple'a.

Amerykański lekarz twierdzi, że potrafi trwale zmienić kolor oczu w ciągu zaledwie 20 sekund. Robi to za pomocą lasera. - Światło lasera mąci pigment na powierzchni tęczówki, w ten sposób brązowe oczy stopniowo zmieniają kolor na niebieski – tłumaczy. Choć zapewnia, że zabieg jest bezpieczny, innego zdania są niektórzy eksperci, którzy przestrzegają przed problemami ze wzrokiem.