Służby wojskowe

Służby wojskowe

Premier Mateusz Morawiecki i minister Mariusz Błaszczak wzięli udział w spotkaniu wigilijnym z żołnierzami jednostek Wojsk Specjalnych w Krakowie. - Naszym zobowiązaniem jest to, aby armia polska była coraz lepiej uzbrojona, wyszkolona, wyćwiczona - powiedział Mateusz Morawiecki. Jak dodał, "jesteśmy na pewno w awangardzie wojsk specjalnych NATO".

Powołanie nowej dywizji wojsk operacyjnych zapowiedział w niedzielę w Siedlcach szef MON Mariusz Błaszczak. W tym mieście powstanie dowództwo nowej dywizji, która ma się składać z trzech brygad. Na dowódcę został wyznaczony gen. bryg. Jarosław Gromadziński.

Za sterami rozbitego MiG-a 29 siedział doświadczony, 28-letni pilot, o bardzo dobrym stopniu wyszkolenia - powiedział w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami dowódca Bazy Lotnictwa Taktycznego pułkownik Piotr Iwaszko. Dodał, że do wypadku doszło podczas lotu szkolnego.

Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie Ibrahima Panjabiego - jednego z dowódców Al-Kaidy - współpracującego z ludźmi odpowiedzialnymi za porwanie i zamordowanie w Pakistanie Piotra Stańczaka - podaje MON. Zatrzymano też odpowiedzialnego za zamachy i działania rebelianckie Abdula Manana – poinformowała w piątek rzeczniczka Ministerstwa Obrony Narodowej, ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Od początku roku prezydent Andrzej Duda czeka na "stosowne wyjaśnienia" Antoniego Macierewicza w sprawie zarzutów pod adresem generała Jarosława Kraszewskiego - wynika z komunikatu opublikowanego w czwartek przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, w którym generał jest zatrudniony. W odpowiedzi MON podało, że informacje przekaże "po zakończeniu postępowania".