Rio 2016

Rio 2016

Niósł rosyjską flagę, dostał mieszkanie

Białorusin Andriej Fomoczkin, który niósł rosyjską flagę podczas ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro, dostanie w prezencie mieszkanie w Moskwie. Reprezentacja "Sbornej" została wykluczona z imprezy z powodu skandalu dopingowego w tym kraju.

Olimpijczyk dostał wielki czek. Bez pokrycia

Wojciech Nowicki na igrzyskach w Rio zdobył brązowy medal w rzucie młotem. Prezydent jego rodzinnego miasta wręczył mu w nagrodę czek, który do tej pory nie został zrealizowany. Rada Miasta twierdzi, że powodem są procedury. Materiał programu "Polska i Świat".

Jóźwik nie neguje wyników finału. Ale "zasady powinny zostać poddane weryfikacji"

Joanna Jóźwik swoimi wypowiedziami po finale biegu na 800 m na igrzyskach w Rio wywołała lawinę komentarzy. Teraz Polka wyjaśniła wątpliwości. "Semenya, Niyonsaba i Wambui uczestniczyły w igrzyskach zgodnie z obowiązującymi zasadami i regułami i zgodnie z nimi zdobyły medale olimpijskie" - napisała na Facebooku. Ale podtrzymuje, że te zasady powinny zostać zweryfikowane.

Sukces czy porażka? Igrzyska w Rio oczami Moskwy

To sukces, czy porażka, zastanawiają się rosyjscy komentatorzy sportowi oceniając rezultaty Igrzysk Olimpijskich w Rio. Formalnie trzeba je zaliczyć do najgorszych w najnowszej historii Rosji. W stolicy Brazylii sportowcy z tego kraju zdobyli bowiem 56 medali, zdecydowanie mniej niż na poprzednich imprezach. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Pierwsze takie igrzyska dla nas od 60 lat. Panowie bez złota

W kończących się w niedzielę igrzyskach w Rio de Janeiro polscy sportowcy wywalczyli 11 medali. Aż osiem z nich było dziełem kobiet. Po raz pierwszy od 1956 roku i olimpiady w Melbourne na najwyższym stopniu podium nie stanął mężczyzna z Polski.

Jóźwik najszybciej w karierze. "Zrobiłam, co mogłam"

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) zajęła piąte miejsce w finałowym biegu na 800 m w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Wynikiem 1.57,37 o sekundę poprawiła rekord życiowy. Triumfowała reprezentantka RPA Caster Semenya, z rekordem kraju - 1.55,28.

Polski olbrzym licytuje srebro. "To jedyna szansa dla małego Olka"

"Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, żeby zdobyć złoty medal. Niestety tym razem się nie udało. Jednak los dał mi szansę podwyższenia wartości mojego srebra" - napisał na Facebooku Piotr Małachowski. Ta szansa to licytacja, na którą wystawi krążek. Dochód z niej przeznaczony zostanie na ratowanie małego Olka.