Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci

Władze planują zmiany przepisów dla opiekunów niepełnosprawnych

Rząd szykuje zmiany dla opiekunów niepełnosprawnych, którzy jednocześnie pobierają zasiłek, ale to zmiany nie dla wszystkich. Pracować będą mogli tylko rodzice chorych dzieci. Rodzice chorych dorosłych już nie. Rząd twierdzi, że na pomoc wszystkim go nie stać. Sylwia Piestrzyńska.

Niepełnosprawni chcieli 500 złotych. Wiceminister wyjaśnia, dlaczego nie dostali pieniędzy

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, podwyższenie minimalnej emerytury i koszt dodatku. To jak wskazywał w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk powody dla których rząd nie mógł wprowadzić dodatku "na życie" w wysokości 500 złotych, którego domagali się protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie. Ich protest trwał 40 dni.

Rząd o podwyżkach świadczeń na niepełnosprawne dzieci. Rodzice zostają w Sejmie

Podwyżką świadczeń obiecaną przez premiera rodzicom niepełnosprawnych dzieci, którzy protestują w Sejmie, ma się zająć na wtorkowym posiedzeniu rząd. Rodzice nie akceptują jednak propozycji Donalda Tuska, dlatego nie zamierzają opuszczać parlamentu. Niewykluczone, że otrzymają dziś wsparcie i dołączą do nich rodzice m.in. ze Słupska, Elbląga i Łodzi.