Grecja

Grecja

Były szef rządu greckiego Lukas Papademos doznał obrażeń, gdy w centrum Aten w jego samochodzie eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony w kopercie - poinformowała policja. Ranny został też kierowca Papademosa. Obu zabrano do szpitala.

Co najmniej dwie osoby poniosły śmierć a siedem zostało rannych w rezultacie wykolejenia się w sobotę wieczorem pociągu w północnej Grecji - poinformował grecki przewoźnik kolejowy, firma Trainose.

Grecki sąd ponownie odrzucił wniosek o ekstradycję trzech tureckich wojskowych, którzy wraz z pięcioma innymi żołnierzami uciekli z Turcji do Grecji po nieudanym zamachu wojskowym w lipcu 2016 roku. Był to już drugi wniosek Turcji o ich ekstradycję.

Greckie ugrupowanie anarchistyczne Konspiracja Komórek Ognia "prawdopodobnie stoi" za wysłaniem materiału wybuchowego do siedziby Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Paryżu - powiedział grecki minister ds. porządku publicznego Nikos Toskas. W wyniku eksplozji została lekko ranna asystentka dyrekcji MFW.

Greccy rolnicy starli się z policją w centrum Aten podczas protestu przeciwko reformie podatkowej i emerytalnej wprowadzonej przez rząd. Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego, gdy demonstranci chcieli wejść do budynku ministerstwa rolnictwa.

41-letnia Syryjka próbowała bez wymaganych dokumentów wydostać się z greckich wysp i wraz z dwoma synami trafić do Aten. Jednego z nich, 23-letniego, ukryła w tym celu w walizce - poinformował w piątek grecki portal "Greek Reporter". Razem z drugim synem kobieta przebywa na greckiej wyspie Lesbos.

Czwartek przywitał Greków śniegiem. W ciągu ostatnich kilku dni zimno i chłód nasiliły się w tym rejonie, a meteorolodzy prognozują stopniową poprawę sytuacji na sylwestra. Na razie ludność, zwłaszcza na przedmieściach Aten, zmaga się z utrudnieniami na drogach i w komunikacji miejskiej, a statki pozostają zadokowane w porcie.