Chiny

Chiny

Usłyszał krzyki, ruszył na pomoc. "Płomienie były bardzo blisko nich"

Kłęby gęstego dymu obudziły nad ranem mieszkańców budynku w chińskim mieście Fushun. Ogień pojawił na parterze i szybko rozprzestrzenił się na pozostałe kondygnacje. - Próbowałam znaleźć drzwi, by przez nie wyjść. Bez skutku - relacjonowała kobieta, która razem ze swoim dzieckiem ratowała się przed płomieniami ucieczką na balkon. Z pomocą uwięzionym przybył 19-letni operator dźwigu, któremu w mniej niż pół godziny udało się uratować 14 osób.

"Rosja już pozostawia ślady stóp na śniegu"

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiedział, że jego kraj chce mocniej przeciwdziałać "agresywnej postawie" Chin i Rosji w Arktyce - rejonie bogatym w zasoby naturalne i dającym duże możliwości gospodarcze.

Dwa amerykańskie niszczyciele wysłane do Cieśniny Tajwańskiej

W niedzielę przez Cieśninę Tajwańską przepłynęły dwa amerykańskie okręty wojenne - poinformował Reuters, powołując się na dowództwo armii USA. Według agencji może to spowodować wzrost napięć między Stanami Zjednoczonymi i Chinami - krajami prowadzącymi wojnę handlową.

Były prezes Interpolu formalnie aresztowany za korupcję

Były prezes Interpolu, a zarazem były wiceminister bezpieczeństwa publicznego Chin Meng Hongwei, został formalnie aresztowany za korupcję – podała w środę chińska agencja Xinhua. Hongwei został zatrzymany jesienią 2018 roku w czasie podróży do swojego kraju.

Wielka parada w gęstej mgle. Pokazali najsilniejszy współczesny niszczyciel

Większy, silniejszy i równie nowoczesny jak okręty amerykańskie - taki ma być, według Chińczyków, najnowszy niszczyciel Nanchang. Jednostka we wtorek została po raz pierwszy zaprezentowana publiczności i świadczy o olbrzymim postępie, jaki dokonał się w modernizacji chińskiej floty. W niedalekiej przyszłości ma stać się ona filarem chińskich grup uderzeniowych lotniskowców.

Xi Jinping odwiedzi Japonię? Minister z misją w Pekinie

Premier Chin Li Keqiang i odwiedzający Pekin szef japońskiego MSZ Taro Kono rozmawiali o poprawie stosunków dwustronnych i ustaleniach dotyczących możliwej czerwcowej wizyty prezydenta ChRL Xi Jinpinga w Japonii - podała agencja Kyodo. Potencjalna podróż Xi do Japonii byłaby pierwszą, odkąd w 2013 roku został on prezydentem ChRL.