Australia

Australia

Hydroplan, który rozbił się w sylwestra w Australii, został zarejestrowany na amatorskim nagraniu niedługo przed katastrofą. W wypadku zginęło sześć osób, w tym Richard Cousins, dyrektor generalny jednej z największych firm w Wielkiej Brytanii Compass Group, jego dwóch synów, a także jego partnerka, jej córka i pilot.

Szef największej na świecie firmy cateringowej zginął wraz z dwoma synami, narzeczoną, jej córką i pilotem, kiedy ich mały wodnosamolot niedługo po starcie rozbił się w rzece opodal Sydney (Australia). Próby ratowania ludzi nie dały efektu, bo maszyna zatonęła bardzo szybko.

Policja Papui Nowej Gwinei w czwartek ogrodziła teren likwidowanego obozu dla migrantów na wyspie Manus oraz skonfiskowała żywność - podał Reuters, powołując się na świadków. Następnie około 50 migrantów zostało z niego wywiezionych. W ten sposób wywarto nacisk na ponad 300 pozostałych, których próbuje się przekonać do opuszczenia likwidowanego przez Australię ośrodka - poinformowała AP.

Australijskie Melbourne znalazło się pod wodą. W kilka minut z nieba spadła ściana deszczu. Studzienki kanalizacyjne nie wytrzymały naporu wody, ulice zostały podtopione.