Alpy

Alpy

Snowgliding - narciarstwo wysokich lotów

Zima się skończyła, a ty nie potrafisz rozstać się z nartami? Topniejący śnieg nie przekreśla szans na wymarzony zjazd po górskim stoku. Potrzebujesz tylko dwóch rzeczy - nart i paralotni, która pozwoli zmniejszyć nacisk i ominąć przeszkody. Przygotuj się na zupełnie nowe ekscytujące wrażenia.

Pogoda w Alpach różnorodna

Pogoda w górach potrafi być kapryśna. Takiej aury w poniedziałek doświadczą narciarze w Alpach. Miejscami spadnie deszcz, ale w większości kurortów, przede wszystkim w Szwajcarii i we Francji, padać nie powinno.

Alpy nie będą zachęcać do szusowania

Alpejskie kurorty kolejny dzień znajdą się pod deszczowymi chmurami. Temperatura w prawie wszystkich narciarskich regionach będzie dodatnia, co negatywnie wpłynie na zalegający na stokach śnieg. Miejscami, zwłaszcza w Szwajcarii, nie będzie go w ogóle.

Narciarze będą szusować w deszczu

Narciarze, którzy planują w niedzielę szusować po alpejskich stokach, muszą liczyć się z opadami deszczu. Zarówno w Szwajcarii, jak i w Austrii, we Francji i we Włoszech pogoda nie dopisze. Jednak na stokach nadal znajduje się sporo śniegu.

Deszczowe chmury nad Alpamiodbiorą przyjemność z szusowania

Nie wszyscy narciarze, którzy planują spędzić sobotę szusując po alpejskich stokach, będą zadowoleni. Nad częścią kurortów zbiorą się ciemne chmury, będące zapowiedzią prognozowanych opadów deszczu. Słońca będzie niewiele, bo szanse na rozpogodzenia będą w wielu regionach znikome.

Alpy nie wszędzie przyjazne narciarzom

Na wielu alpejskich stokach panować będą dobre warunki narciarskie. Znajdą się jednak i takie miejsca, w których spadnie deszcz, a temperatura osiągnie nawet 10 st. C. W tych miejscach szusowanie nie będzie przyjemne.

W Alpy zawitała wiosna

Ciepło, coraz cieplej robi się n alpejskich stokach. Śniegu jednak nie ubywa. Warunki narciarskie są tam doskonałe.

Alpejskie stoki skąpane w słońcu

Alpejskie stoki będą w niedzielę skąpane w słońcu. Najwięcej śniegu wciąż leży w Austrii, ponad trzy metry. Z kolei najchłodniej jest we Włoszech, miejscami nawet -7 st. C.