Joachim Brudziński

Joachim Brudziński

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński, a obecnie europoseł mógł budować też kariery wielu znajomych i współpracowników w spółkach Skarbu Państwa. Dawid Rydzek.

Księstwo Zjednoczonej Prawicy - patrząc na siatkę powiązań, tak można powiedzieć o tym, co dzieje się w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Swoich ludzi mają tam między innymi Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński i Zbigniew Ziobro. Dziennikarskie śledztwo Gazety Wyborczej, Onetu i Radia Zet pokazało, że prawie tysiąc osób ma powiązania z politykami Zjednoczonej Prawicy. Dawid Rydzek.

"Jak co roku prezes Jarosław Kaczyński dokonał inspekcji swojej wyspy i swojego stada na Zalewie Szczecińskim", "Śpijcie spokojnie, stery Polski w dobrych rękach" - takie wpisy opublikował na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Załączył zdjęcia, na których widać, jak wypoczywa na terenach Zalewu Szczecińskiego między innymi w obecności prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

"Polska bez LGBT jest najpiękniejsza" - napisał w mediach społecznościowych europoseł PiS Joachim Brudziński, szef sztabu organizacyjnego ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Potem przekonywał, że miał na myśli "ideologię, a nie człowieka". Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski podkreślił, że "jeżeli używamy słów 'Polska bez kogoś', to jest dzielenie Polaków". Kandydat Lewicy Robert Biedroń uznał wpis za przejaw "niegodziwej głupoty".