Adolf Hitler

Adolf Hitler

Czy Władimir Putin jest chory? A jeśli tak, to na co? Ile w tych informacjach jest prawdy, a ile jedynie domysłów? Skąd biorą się takie doniesienia? Kto je tworzy? I dlaczego są nam potrzebne? Bo że są potrzebne, widzimy zarówno dzisiaj, jak i wracając do przeszłości, gdy odprowadzano na cmentarz Adolfa Hitlera. Jak wiemy - przedwcześnie.

Jak błoto wygrywa z czołgami? Jak gazeta może uratować stopy przed odmrożeniami i dlaczego nie należy lekceważyć pogody? Dobrze przekonali się o tym niemieccy żołnierze, którzy 80 lat temu ruszali na podbój Wschodu. "Wszystko wydawało się zimne, niegościnne i nastawione przeciwko nam" - pisał jeden z nich, a drugi dodawał: "Ziemia także ma swoją broń. Traktowana przez obcego, posłużyła się swym odwiecznym orężem; broniła się i mściła".

Stasia miała osiem lat, Basia – sześć, Władek – pięć, Franio – cztery, Antoś – trzy. Najmłodsza, półtoraroczna Marysia niedawno nauczyła się chodzić. Najpierw zginęli ich rodzice, potem one. Dziś wiemy już więcej o człowieku, który wydał wyrok śmierci na rodzinę Ulmów.