Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle. Dziesięć najważniejszych rzeczy z rozmowy

Źródło:
TVN24, The Guardian

Myśli samobójcze, zarzuty rasizmu, sekretny ślub, poczucie "uwięzienia" – to niektóre z wątków poruszonych w wywiadzie Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. Książę Sussexu powiedział, że jego ojciec, następca brytyjskiego tronu książę Karol, w pewnym momencie przestał odbierać od niego telefony. - Czuję się naprawdę zawiedziony – wyznał Harry. Meghan podzieliła się odczuciem, że na królewskim dworze czuła się "uciszana". Oto dziesięć najważniejszych i najciekawszych momentów rozmowy.

ZOBACZ: Harry i Meghan: kulisy kryzysu w rodzinie królewskiej

Był to pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA. W nagranej w Kalifornii rozmowie z Oprah Winfrey książę i księżna Sussexu wyjaśnili powody swych decyzji i przedstawili własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. W rozmowie pojawiły się z ich strony pod adresem Pałacu Buckingham zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw.

1. Myśli samobójcze

Żona księcia Harry'ego - która w trakcie rozmowy miała na ręku bransoletkę księżnej Diany - ujawniła, że pełniąc obowiązki członka rodziny królewskiej, podobnie jak nieżyjąca teściowa miała myśli samobójcze. - Po prostu nie chciałam już dłużej żyć. I to była bardzo prawdziwa i przerażająca, ciągła myśl – powiedziała Meghan.

Gdy jednak poprosiła o pomoc, odmówiono jej – stwierdziła w wywiadzie. Argumentowano, że mogłoby to się odbić na wizerunku pałacu.

2. Zarzut rasizmu

Księżna Meghan, której matka jest Afroamerykanką, powiedziała, że przed przyjściem na świat Archiego - ich urodzonego w maju 2019 roku syna - na dworze królewskim były prowadzone rozmowy na temat tego, "jak ciemna może być jego skóra". Została również poinformowana, że nie otrzyma on tytułu książęcego oraz specjalnej ochrony przysługującej członkom rodziny królewskiej.

Pytany przez Winfrey o dyskusje dotyczące koloru skóry syna książę Harry odpowiedział: "Nigdy nie podam szczegółów tej rozmowy". Zdaniem syna księżnej Diany w artykułach brytyjskich tabloidów na temat jego małżonki "pobrzmiewały kolonialne tony". - Mimo to nikt z mojej rodziny nic nie powiedział. To boli – przyznał.

Jak ujawniła Oprah Winfrey, poza nagraniem książę Harry zapewnił, że osobą, która czyniła uwagi o kolorze skóry jego dziecka, na pewno nie była królowa Elżbieta II ani jej mąż książę Filip.

3. Meghan Markle była "uciszana"

Meghan Markle przyznała, że na królewskim dworze czuła się "uciszana". - Wszyscy w moim otoczeniu otrzymali bardzo jasne wytyczne od chwili, gdy świat dowiedział się, że Harry i ja ​​się spotykamy, aby nie komentować – powiedziała.

- Gdy się pobraliśmy i sytuacja zaczęła się naprawdę pogarszać, zrozumiałam, że nie tylko nie byłam chroniona, ale oni byli skłonni kłamać, by chronić innych członków rodziny. Nie byli jednak skłonni chronić mnie i mojego męża, mówiąc prawdę – mówiła.

4. Królowa jest "cudowna"

Meghan zapewniła, że ​​królowa Elżbieta II zawsze była "cudowna". Wspominała podróż pociągiem, którą odbyły razem. Według relacji księżnej, monarchini była dla niej serdeczna i pomocna.

Książę Harry także powiedział, że ma naprawdę dobre relacje ze swoją babcią.

5. Książę Karol przestał odbierać telefony od syna

Harry opowiadał, że gdy wraz z żoną postanowili odstąpić od królewskich obowiązków, jego ojciec, książę Walii Karol, przestał odbierać od niego telefony. - Odbyłem trzy rozmowy z babcią (królową – red.) i dwie rozmowy z ojcem, zanim przestał odbierać telefony, a potem zapytał, czy mogę wszystkie moje plany wysłać im na piśmie – powiedział rozmówca Oprah Winfrey.

- W tym momencie wziąłem sprawy w swoje ręce, musiałem to zrobić dla mojej rodziny. Nie jest to dla nikogo zaskoczeniem. To naprawdę smutne, że doszło do tego punktu, ale musiałem zrobić coś dla mojego własnego zdrowia psychicznego, mojej żony i Archiego – mówił.

Książę Karol odbiera już teraz telefony od syna, ale - jak powiedział Harry - było dużo bólu. - Czuję się naprawdę zawiedziony – powiedział Harry. - (Książę Karol - red.) przeszedł przez coś podobnego, wie, jaki to ból – dodał.

6. Wstrzymany dopływ pieniędzy

Książę Harry powiedział, że przestał otrzymywać pieniądze z pałacu w pierwszym kwartale 2020 roku. Jak mówił, pozostały mu tylko środki, które pozostawiła mu księżna Diana.

7. Harry i Meghan ujawnili płeć drugiego dziecka

Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii i spodziewa się drugiego dziecka. Tym razem będzie to - jak ujawniono w rozmowie - dziewczynka. Harry powiedział, że czuł się "niesamowicie, po prostu, wdzięczny" losowi. - Mieć chłopca, a potem dziewczynkę – o co więcej można prosić. Mamy naszą rodzinę – powiedział.

8. Sekretny ślub

Meghan ujawniła, że ​​pobrali się z Harrym trzy dni przed ich publiczną ceremonią, która odbyła się 19 maja 2018 roku. Księżna opowiedziała, że ich sekretny ślub było to prywatne wydarzenie, w którym uczestniczyli "tylko we dwoje, na naszym podwórku, z arcybiskupem Canterbury".

9. Harry czuł się "uwięziony"

Oprah zapytała Harry'ego, czy zrezygnowałby z królewskich obowiązków, gdyby nie Meghan. - Nie. Nie zrobiłbym tego – przyznał książę. Powiedział, że był uwięziony, ale nie wiedział, że jest uwięziony.

Oprah dopytywała, na czym polegało to uwięzienie. Harry wyjaśnił, że był "uwięziony w systemie, podobnie jak reszta mojej rodziny". - Mój ojciec, mój brat (książę William – red.) są uwięzieni – powiedział.

10. Czy Meghan doprowadziła Kate do płaczu?

Żona księcia Harry'ego zaprzeczyła plotkom, jakoby sprawiła, że ​​księżna Cambridge, żona księcia Williama, płakała przed ślubem szwagra. Meghan powiedziała, że nie tylko nie doprowadziła Kate do płaczu, ale że "było zupełnie na odwrót".

- Kilka dni przed ślubem Kate była zdenerwowana. Chodziło o sukienki dziewczynek, które nosiły kwiaty. To ja wtedy płakałam. Poczułam się zraniona – powiedziała.

Autorka/Autor:kb//rzw

Źródło: TVN24, The Guardian

Tagi:
Raporty: