Kulisy rozmowy i największe zaskoczenie. Oprah Winfrey po wywiadzie z Meghan i Harrym

Autor:
kb//rzw
Źródło:
TVN24

Oprah Winfrey w poniedziałek w telewizji CBS w programie "This morning" opowiadała o wywiadzie z Meghan i Harrym i odpowiadała na pytania, które wiązały się z kulisami tej rozmowy - relacjonował korespondent "Faktów" TVN w Stanach Zjednoczonych Marcin Wrona. Winfrey przyznała, że najbardziej zaskoczyło ją to, że w Pałacu Buckingham odbywała się dyskusja na temat tego, jak ciemny może być kolor skóry Archiego. Zaznaczyła jednak, że po nagraniu Harry podkreślił, że na pewno nie pytali o to królowa Elżbieta II i książę Filip.

OGLĄDAJ WYWIAD Z MEGHAN I HARRYM ZA DARMO PO ZALOGOWANIU SIĘ W TVN24 GO

Był to pierwszy wspólny wywiad z księżną Meghan i jej małżonkiem księciem Harrym po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA. W rozmowie z Oprah Winfrey książę i księżna Sussexu wyjaśnili powody swych decyzji i przedstawili własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. W rozmowie pojawiły się z ich strony pod adresem Pałacu Buckingham zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Meghan: były rozmowy, jak ciemna może być skóra Archiego

W wywiadzie nagranym w Kalifornii księżna Meghan opowiedziała, że przed przyjściem na świat Archiego - ich urodzonego w maju 2019 roku syna - na dworze królewskim były prowadzone rozmowy na temat tego, "jak ciemna może być jego skóra" (matka księżnej jest Afroamerykanką). Przekazano jej również, że nie otrzyma on tytułu książęcego oraz specjalnej ochrony przysługującej członkom domu monarszego.

Pytany przez Winfrey o dyskusje dotyczące koloru skóry syna, książę Harry odpowiedział: "Nigdy nie podam szczegółów tej rozmowy". Zdaniem młodszego syna księżnej Diany i następcy tronu księcia Karola, w artykułach brytyjskich tabloidów na temat jego małżonki "pobrzmiewały kolonialne tony". - Mimo to nikt z mojej rodziny nic nie powiedział. To boli - przyznał.

Oprah wyjaśnia: to nie była królowa Elżbieta ani książę Filip

Jak relacjonował korespondent "Faktów" TVN w Stanach Zjednoczonych Marcin Wrona, Oprah Winfrey w poniedziałek w telewizji CBS w programie "This morning" opowiadała o wywiadzie, odpowiadając także na pytania o kulisy tej rozmowy.

Powiedziała, że najbardziej zaskoczyła ją właśnie dyskusja w Pałacu Buckingham o kolorze skóry Archiego. Zastrzegła jednak, że po nagraniu Harry podkreślił - i chciał, by Oprah to publicznie wyjaśniła - że osobami, które podjęły ten temat, na pewno nie byli królowa Elżbieta II ani jej mąż książę Filip.

Oprah Winfrey przyznała, że nagrała więcej materiału, niż można zobaczyć w wywiadzie. 

Książe Harry i księżna MeghanShutterstock

Autor:kb//rzw

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości