Wsiadł biały staruszek, wylądował Azjata


Kanadyjskie władze prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu do jakiego doszło na pokładzie linii lotniczych Air Canada. Jeden z pasażerów rozpoczął lot jako starszy biały mężczyzna a zakończył jako młody Azjata.

Do incydentu doszło 29 października na pokładzie samolotu Air Kanada; był to lot AC018 z Hongkongu do Vancouver. Przedstawiciele Canada Border Services Agency (CBSA - służby graniczne Kanady) opisują całe wydarzenie jako „niewiarygodny przypadek” przebrania się.

Metamorfoza na pokładzie

Podczas lotu doszło do niesamowitej metamorfozy. CBSA została zaalarmowana przez ochronę linii Air Canada - jeden z pasażerów, który „był obserwowany na początku lotu jako starszy biały mężczyzna z młodo wyglądającymi dłońmi”, „podczas lotu, [obserwowany] wszedł do toalety i pojawił się jako Azjata w wieku około 20 lat”.

W bagażu mężczyzny znaleziono przebranie, w skład którego wchodziła maska starszej osoby, brązowy skórzany kapelusz, okulary oraz brązowy sweter. Jak pisze kanadyjska stacja CBC na swojej stronie internetowej, podobne maski dostępne są w internecie w cenie 700-1300 dolarów amerykańskich.

Status uchodźcy

Po tym jak samolot wylądował na lotnisku w Vancouver, przedstawiciele służby granicznej weszli na pokład maszyny i zatrzymali mężczyznę.

W chwili obecnej przebywa on w areszcie imigracyjnym w Vancouver. Jego imię oraz data przesłuchania przed urzędem imigracyjnym nie zostało ujawnione ze względu na ubieganie się przez niego o status uchodźcy.

Źródło: cbc.ca, cnn.com

Pozostałe wiadomości