Wołodymyr Zełenski w Polsce. Dzień pełen wystąpień i uroczystości

Aktualizacja:
Autor:
red.
Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl
Prezydent Duda do Zełenskiego: na Polskę zawsze możecie liczyć
Prezydent Duda do Zełenskiego: na Polskę zawsze możecie liczyćTVN24
wideo 2/30
TVN24Prezydent Duda do Zełenskiego: na Polskę zawsze możecie liczyć

Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką Ołeną Zełenską odwiedzili w środę Polskę. Po południu ukraiński przywódca otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy Order Orła Białego. Później uczestniczył w rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim, następnie obaj prezydenci przemawiali przed uczestnikami Polsko-Ukraińskiego Forum Gospodarczego, a wieczorem pojawili się wraz z pierwszymi damami na Zamku Królewskim. Na dziedzińcu przed tłumami Polaków i Ukraińców przemówili. - Na Polskę zawsze możecie liczyć - mówił Andrzej Duda. - Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy - podkreślał Wołodymyr Zełenski, cytując słowa polskiego hymnu narodowego. Późnym wieczorem Zełenski spotkał się jeszcze z marszałek Sejmu Elżbietą Witek i marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Ołena Zełenska odwiedziła w środę Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzone przez Caritas Polska. Relacja na żywo w tvn24.pl. 

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 5:26

  Zapraszamy do relacji:

 • 5:00

  Wczesnym rankiem w czwartek w okupowanym przez Rosję mieście Melitopol na południu Ukrainy były słyszalne silne eksplozje - napisał na serwisie Telegram lojalny wobec władz w Kijowie mer miasta Iwan Fedorow.

  W ciągu ostatnich dwóch tygodni doszło kilkakrotnie do eksplozji w okupywanym mieście, które służy jako węzeł transportu kolejowego dla sił rosyjskich na południu Ukrainy i jest częścią mostu lądowego, który łączy Rosję z okupowanym półwyspem krymskim.

 • 4:21

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że siły ukraińskie wycofają się z Bachmutu, aby w razie potrzeby uniknąć okrążenia, ale jeszcze nie widzą takiej potrzeby – przekazał Instytut Studiów nad Wojną. Amerykański think-tank poinformował, że ukraiński przywódca podczas wizyty w Polsce przyznał, że ukraińskie wojska stoją w obliczu bardzo trudnej sytuacji w Bachmucie, oraz że Kijów podejmie "odpowiednie decyzje", jeśli wojska ukraińskie będą narażone na okrążenie przez siły rosyjskie.

 • 3:43

  Ukraina jest gotowa przedyskutować z Rosją przyszłość Krymu, jeśli ukraińskie wojska dotrą do granicy okupowanego półwyspu - powiedział dziennikowi "Financial Times" wiceszef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Andrij Sybiha.

 • 2:53

  "To był naprawdę wielki historyczny dzień w relacjach ukraińsko-polskich! Dziękuję Polsce i Polakom za gościnność i życzliwość okazaną dla delegacji ukraińskiej z Parą Prezydencką na czele. Dziękuję!" - napisał w czwartek na Twitterze ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

 • 2:32

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w uroczystości odznaczenia prezydentów Chełma, Rzeszowa, Lublina i Przemyśla - poinformowała Kancelaria Premiera.

 • 1:59

  Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton ogłosił, że Europa zamierza wyposażyć się w cybertarczę oraz "cyberarmię", aby móc oprzeć się poważnym cyberatakom, takim jak te, których doznała Ukraina.

  Wykrywanie ataków będzie powierzone europejskiej sieci sześciu lub siedmiu SOC (centrów operacyjnych cyberbezpieczeństwa) – poinformował Breton.

 • 1:33

  Aktualna sytuacja na froncie w Ukrainie.

 • 1:05

  Polska i Ukraina świętują swoje porozumienie w Warszawie podczas pierwszej oficjalnej wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie, swoim najgorętszym sojuszniku – pisze dziennik "Le Figaro".

  "Warszawa chce wykorzystać swoją działalność dyplomatyczną i humanitarną oraz bliskość geograficzną. Przed spotkaniem z liderami banków i wielkiego biznesu w Warszawie Zełenski potwierdził życzenie, aby polski sektor prywatny był liderem w odbudowie Ukrainy" - informuje francuski dziennik.

 • 0:42

  "To był historyczny dzień i historyczna wizyta" - tak włoska stacja telewizyjna RAI News24 podsumowała przyjazd prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Warszawy. Odnotowała "wielkie emocje", jakie towarzyszyły jego wizycie.

 • 0:25

  Rola Polski w odbudowie Ukrainy będzie istotna nie tylko z punktu widzenia ekonomicznego, ale również geopolitycznego - skomentowała wizytę prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie w programie radiowym Met het Oog op Morgen Iwona Gusc, historyk z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Ocenia ona również, iż wizyta Zełenskiego jest równie ważna, jak wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Kijowie.

 • 23:39

  "Pary Prezydenckie Polski i Ukrainy spotkały się z przedstawicielami m. in organizacji pozarządowych i służb mundurowych, harcerzami i wolontariuszami, by na ich ręce złożyć podziękowania dla Polaków, którzy od początku wojny wspierali Ukrainę" - napisała na Twitterze Kancelaria Prezydenta RP.

 • 23:38

  Wyrazy wdzięczności na Twitterze przekazała również pierwsza dama Ukrainy. "Polsko, jestem wdzięczna za ciepłe powitanie. Nasza miłość i wsparcie są z wami na zawsze. Jesteśmy wdzięczni Polakom za pomoc – Ukraina zawsze odpowie pomocą. Jestem też wdzięczna każdemu Ukraińcowi, który wierzy i walczy o nasze zwycięstwo. Niech żyje Polska, niech żyje wolna Ukraina" – napisała Ołena Zełenska.

 • 23:35

  Wołodymyr Zełenski na Twitterze: "Ukraina i Polska. Razem! We wszystkim ramię w ramię".

 • 22:29

  Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Ukrainy w środę wieczorem na Zamku Królewskim w Warszawie.

  "Podczas spotkania dyskutowano między innymi nt. polsko-ukraińskiej współpracy w wymiarze parlamentarnym, w tym o relacjach pomiędzy Senatem i Radą Najwyższą Ukrainy na szczeblu przewodniczących, komisji parlamentarnych oraz w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego Polski, Ukrainy i Litwy" - przekazało Centrum Informacyjne Senatu.

  Jak poinformowano, podczas rozmów "omówione zostało także wsparcie, jakiego Senat RP udziela Ukrainie poprzez aktywność marszałka Grodzkiego i senatorów na forum międzynarodowym, w tym w pracach Unii Międzyparlamentarnej oraz uczestnicząc w inicjatywie United for Ukraine".

 • 22:12

  Zełenski odniósł się również do współpracy gospodarczo-inwestycyjnej z Polską. "Kiedy biznes jest obecny w kraju, kiedy wierzy w ten kraj, a inwestorzy rozszerzają tam swoją działalność, jest to najbardziej oczywiste potwierdzenie, że takie państwo ma przed sobą przyszłość. Dziękuję polskiemu biznesowi - każdej firmie, każdemu przedsiębiorcy za pracę z Ukrainą i na Ukrainie" - napisał.

 • 22:08

  Moją środową wizytę w Polsce można określić mianem zwycięskiej, podobnie jak negocjacje z premierem Mateuszem Morawieckim. Bardzo ważne jest to, żeby nasi żołnierze na froncie wiedzieli, że dzisiaj w Warszawie porozumieliśmy się w sprawie wsparcia, które będzie dla nich wzmocnieniem - napisał na Telegramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

  "Im więcej pomocy wojskowej przybędzie na Ukrainę, tym szybciej zmieni się sytuacja w Bachmucie oraz na innych odcinkach frontu" - dodał.

 • 21:41

  Telewizja CNN, opisując wystąpienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na Zamku Królewskim w Warszawie, kładzie nacisk na słowa podziękowania pod adresem Polski za przyjęcie uchodźców z Ukrainy po inwazji rosyjskiej. W relacji z wizyty, umieszczonej wśród głównych wydarzeń dnia, CNN wybija wątki w przemówieniu dotyczące pomocy okazanej uchodźcom przez polskie miasta, możliwości pobytu obywateli Ukrainy w Polsce i nauki dzieci ukraińskich w polskich szkołach. CNN zaznacza, że Polska jest "jednym z najbliższych partnerów" Ukrainy. W osobnym komentarzu stacja zauważa, że Polska przyjęła największą spośród wszystkich krajów liczbę ludzi uciekających przed wojną.

 • 21:37

  Wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce to ważny krok w kierunku zacieśniania naszych relacji i budowy sojuszu polsko-ukraińskiego, który może być jednym z najsilniejszych sojuszy na kontynencie europejskim - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

 • 21:24

  W środę Agata Kornhauser-Duda oraz Ołena Zełenska złożyły wizytę w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie, gdzie spotkały się z podopiecznymi i poznały szczegóły udzielanej pomocy - przekazała w komunikacie Caritas Polska.

 • 21:22

  Relacjonując wizytę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie, hiszpańskie media podkreślają, że przywódca napadniętego przez Rosję kraju przebywa w Polsce, gdzie masowo schronili się po wybuchu wojny jego rodacy. Dziennik "El Debate" odnotowuje, że tłem wizyty Zełenskiego w stolicy Polski jest obecność na jej ulicach wielu ukraińskich uciekinierów wojennych. Wskazuje, że Polacy nie wspierają swojego sąsiada tylko humanitarnie, ale również pod względem militarnym. Zauważa, że pierwsza od wybuchu wojny oficjalna wizyta Zełenskiego w Polsce ma miejsce w kraju bardzo dziś ważnym dla Ukrainy.

 • 21:15

  Wołodymyr Zełenski na Zamku Królewskim spotkał się z przedstawicielami Sejmu i Senatu - Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim.

 • 21:08

  Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska była dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na jej profilu zostały opublikowane zdjęcia z wizyty. "To imponujące, symboliczne miejsce" - przyznała.

 • 20:48

  Rotfeld: Ta wizyta unaoczniła, że jakkolwiek Polska jest podzielona, niemalże we wszystkich sprawach, to w tej sprawie, społeczeństwo, grupa, która teraz sprawuje władze i ta, która jest w opozycji, wszyscy mają stanowisko bardzo zbliżone albo identyczne. I to jest świadectwo dojrzałości i społeczeństwa i elit politycznych, które wiedzą, co jest istotne.

 • 20:43

  Rotfeld: Rosja, i za czasów Związku Radzieckiego i później, przykładała bardzo dużą wagę, żeby podzielić Zachód. Do Polski, między innymi, zwracano się z takimi samymi propozycjami, jak później do Węgier. I Węgry to kupiły i zachowują się tak, jak się zachowują. W Polsce te podejścia nie robiły na politykach żadnego wrażenia.

 • 20:37

  Rotfeld: Na słowa (przeprosin) trzeba będzie poczekać.

 • 20:37

  Rotfeld: Zgadzam się z tym, że oczekiwalibyśmy w Polsce, że strona ukraińska wykona większy gest niż powie, że sprawa Wołynia powinna być sprawą historyków.

 • 20:35

  Rotfeld: Były tam trzy płaszczyzny. Pierwsza to jest to, co było przeznaczone dla społeczeństwa, do opinii publicznej. Drugim elementem jest to, że Polska jest najważniejszym państwem przyfrontowym, udziela Ukrainie pełnego wsparcia i w Polsce były oczekiwania, że oprócz słów wdzięczności będą jeszcze inne zapowiedzi, czegoś, co będzie autentycznym przełomem.

 • 20:34

  Rotfeld: Przemowa, przemawiająca do emocji, była bardzo dobra. Prawdę powiedziwszy, jeśli mielibyśmy ocenić, to muszę dodać, że we wszystkich takich wydarzeniach dyplomatycznych oprawa jest bardzo ważna, ale również ważna jest nie tylko siła nośna, ale również to, co kryje się w podtekście.

 • 20:28

  Na antenie TVN24 rozpoczyna się "Kropka nad i". Z Moniką Olejnik rozmawia profesor Adam Daniel Rotfeld, dyplomata i były szef MSZ.

 • 20:27

 • 20:18

  W "Faktach po Faktach" w TVN24 dzisiejszą wizytę ukraińskiego prezydenta w naszej stolicy komentował także eurodeputowany Włodzimierz Cimoszewicz - były szef MSZ i były szef resortu sprawiedliwości.

  - Myślałem, że Zełenski zdobędzie się na taki gest, jak kiedyś Kwaśniewski w Jedwabnem, czyli po prostu przeprosi za Wołyń. Tego mi zabrakło, to byłoby niezwykle ważne wydarzenie - przyznał.

 • 20:11

  Były ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia skomentował w "Faktach po Faktach" przemówienia obu prezydentów na Zamku Królewskim.

  - Bardzo emocjonalne przemówienia obu prezydentów i bardzo emocjonalne zakończenie tej wizyty, bez wątpienia historycznej, i w relacjach ukraińsko-polskich i dla Ukrainy - ocenił.

  - Bardzo cię cieszę, że do tej pierwszej oficjalnej wizyty doszło w Polsce - dodał.

  Jak mówił Deszczycia, "widzimy przyjaźń, która zapanowała pomiędzy prezydentami, parami prezydenckimi, pomiędzy narodami Ukrainy i Polski". Dodał, że te emocje też było widać wśród Ukraińców i Polaków, którzy się zebrali na placu Zamkowym.

 • 20:02

  Polska i ukraińska para prezydencka przeszła wśród tłumu zgromadzonego na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

 • 19:56

  Zakończyło sie wystąpienie prezydenta Ukrainy.

 • 19:55

  Zełenski: Chwała Ukrainie, chwała Polsce

 • 19:54

  Zełenski: życzę wszystkim zwycięstwa życia nad agresją

 • 19:53

  Zełenski do Ukraińców w Polsce: codziennie pracujemy nad tym, żeby wypędzić wroga z Ukrainy

 • 19:53

  Ukraiński prezydent do Polaków: dziękuję, że każde miato w Polsce stało sie tak gościnne dla naszych ludzi

 • 19:50

  Zełenski: Rosja nie wygra z Europą, kiedy Ukrainiec i Polak stoją ramię w ramię

 • 19:48

  Zełenski: im więcej wolności będziemy mieli, im więcej wolności będzie wokół nas, tym więcej będzie gwarancji dla sprawiedliwości

 • 19:46

  Zełenski: to walka o wolność i nie da się jej wygrać częściowo

 • 19:45

  Prezydent Ukrainy: Czy daleko jeszcze do zwycięstwa? Nie. Trzeba tylko nie zatrzymywać się w solidarności.

 • 19:44

  Zełenski: Wróg chciał pogrzebać naszą wspólną niepodległość. My mocno stoimy.

 • 19:43

  Zełenski: wolna Ukraina nigdy nie upadnie

 • 19:42

  Zełenski: jestem wdzięczny wszystkm obecnym na placu i tym, którzy mnie słuchają w całej Polsce

 • 19:41

  Zełenski: jestem wdzięczny każdemu Polakowi za braterstwo

 • 19:40

  Zełenski: każda udana bitwa Ukraińców zapewnia również ochronę dla polskiej niepodległości

 • 19:40

  Zełenski: nie ma już takiej siły, która przeważyłaby nad braterstwem ukraińskim i polskim

 • 19:38

  Zełenski: chwała Ukrainie, chwała bohaterom, witaj Warszawo, witaj Polsko

 • 19:37

  Głos zabiera Wołodymyr Zełenski.

 • 19:36

  Duda: z Warszawy płynie do świata apel - musimy dalej stać przy Ukrainie, musimy ją wspierać militarnie i humanitarnie

 • 19:35

  Duda: Polityka ustępstw i uległości względem Rosji i Putina przez lata przez wielu liderów Europy, wydała zatrute owoce. Jej efektem jest dzisiejsza agresja i tysiące ofiar. Tylko Ukraina ma decydować na jakich zasadach będzie prowadziła rozmowy pokojowe. Ukraina sama będzie decydowała o sobie, teraz i zawsze. I my będziemy stali na straży tego, jako jej sąsiad.

 • 19:31

  Duda: Wspólnie wysyłamy dziś jasny przekaz do Moskwy, na Kreml: nie uda wam się nas skłócić. Nie uda wam się nas podzielić, nigdy więcej

 • 19:30

  Duda: Wielkie narody w najważniejszych momentach historii, a my jesteśmy w takim momencie, potrafią przekroczyć największe dzielące ich różnice i razem spojrzeć w przyszłość. A my jesteśmy wielkimi narodami. Nie boimy się rozmów o najtrudniejszych tematach historii. W oparciu o prawdę i wzajemne zaufanie będziemy budować relacje między naszymi narodami. Polaków i Ukraińców łączy wiele wieków wspólnej historii. Wspaniałej, ale także trudnej.

 • 19:26

  Duda: dziekuję za wielki, powszechny zryw solidarności

 • 19:25

  Duda: w godzinie próby, my Polacy, podaliśmy naszym braciom rękę w potrzebie

 • 19:23

  Duda o Ukrainie: wiemy, że walczycie nie tylko o swoją niepodległość, ale bezpieczeństwo całej Europy

 • 19:22

  Duda: staramy się jak najszybciej dostarczać walczącej Ukrainie tego, czego potrzebuje

 • 19:21

  Duda: Putin nie osiagnął żadnego ze swoich strategicznych celów, to sukces ukraińskiego państwa

 • 19:21

  Duda: podziw budzi postawa społeczeństwa ukraińskiego

 • 19:20

  Duda do Zełenskiego: jesteś bohaterem wolnego świata, ale dla nas jesteś wielkim przyjacielem Polski

 • 19:20

  Duda: jest z nami dzisiaj odważny przywódca, który nie opuścił swojego kraju, zainspirował cały naród ukraiński do obrony, który pokazał światu prawdę o rosyjskiej agresji

 • 19:17

  Duda do prezydenta Ukrainy: Drogi Wołodymirze, wita cię cała Polska, cieszymy się, że jesteś z znami. Cieszymy się, że jest z nami Ołena Zełenska.

 • 19:16

  Duda: Ukraina bohatersko się broni ponad 400 dni, a my dotrzymalismy słowa: na Polskę zawsze możecie liczyć

 • 19:16

  Duda: Rok temu, przed rosyjską agresją na Ukrainę, byłem w Kijowie, żeby wspierać Ukraińców. Wiedzieliśmy, że w ciągu kilku godzin Rosjanie zaatakują, ale Zełenski mówił, że Ukraińcy będą walczyć

 • 19:14

  Prezydent Andrzej Duda zabiera głos na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.


 • 19:13

 • 19:09

  Pierwsze damy Polski i Ukrainy Agata Kornhauser-Duda oraz Ołena Zełenska podsumowały podczas środowego spotkania wspólne działania i omówiły kolejne inicjatywy - poinformowała kancelaria prezydenta.

  Jak przekazała, od wybuchu wojny w Ukrainie pierwsze damy współpracują przy ewakuacji sierot i małych pacjentów szpitali, wspierają system ratownictwa medycznego oraz placówki medyczne w Ukrainie, organizują pomoc humanitarną, a także działają na rzecz uchodźców przebywających w Polsce. Przypomniano, że w październiku ubiegłego roku małżonki prezydentów Polski i Ukrainy zainicjowały projekt wymiany doświadczeń między polskimi i ukraińskimi medykami.

 • 18:52

  "Przyjmowali uchodźców, organizowali zbiórki, mobilizowali innych do pomocy. Spędzili tysiące godzin w punktach pomocy, na dworcach. Pary Prezydenckie Ukrainy i Polski spotkały się z przedstawicielami grup i środowisk, które niosły pomoc Ukrainie i ukraińskim obywatelom w czasie wojny" - napisała kancelaria prezydenta na Twitterze i zamieściła nagranie ze spotkania.

 • 18:49

  Zgromadzeni na dziedzińcu Zamku Królewskiego i placu Zamkowym ludzie oczekują na wystąpienie Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy.

 • 18:35

 • 18:28

  Zełenski: Wszędzie tam, gdzie trzeba odbudowywać Ukrainę, wszędzie tam obecny jest polski biznes. Dziękuję wam za to. Dziekuję wszystkim polskich firmom, które przekazywały i przekazują materiały medyczne dla naszych szpitali

 • 18:24

  Zełenski: chcę podziękować całemu polskiemu biznesowi, każdej firmie, każdemu przedsięciobiorcy za współpracę z Ukrainą

 • 18:23

  Duda: mimo wojny obroty handlowe Polski i Ukrainy są rekordowe

 • 18:22

  Głos zabrał Andrzej Duda: Mimo wojny, całej sytuacji zrobiliśmy normalne forum biznesowe polsko-ukraińskie. Patrzymy na to, co będzie w przyszłości. To jest zwykłe forum, bo głęboko wierzymy w zwycięstwo Ukrainy. Ukraina zwycięży, będzie się normalnie rozwijać. Ukraina będzie odbudowana wspólnymi siłami piękniejsza

 • 18:15

  W Arkadach Kubickiego odbywa się Polsko-Ukraińskie Forum Gospodarcze, które według pierwotnych planów miało się odbyć o godzinie 17. Uczestniczą w nim Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda. Opóźni się w związku z tym przemówienie prezydentów Polski i Ukrainy na dziedzieńcu Zamku Królewskiego.

 • 17:57

  Po opuszczeniu kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego Wołodymyr Zełenski jest w drodze do Zamku Królewskiego. Na dziedzińcu zaplanowane są rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy.

 • 17:47

  Po zakończeniu konferencji prasowej szef polskiego rządu i ukraiński prezydent podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie dostaw sprzętu obronnego, w szczególności Rosomaków.

 • 17:43

  Prezydent Ukrainy: dziękuję narodowi polskiemu za pomoc

 • 17:42

  Zełenski: chcemy włączyć polski biznes do odbudowy Ukrainy

 • 17:40

  Zełenski: Zdążyliśmy omówić sprawy gospodarcze, dotyczącą odbudowy Ukrainy, omówiliśmy sprawy rolników ukraińskich, polskich. Znaleźliśmy wyjście. Będzie rozwiązanie wszelkich spraw

 • 17:38

  Zełenski: dzisiaj podpisujemy umowę w sprawie dostarczenia polskich Rosomakach, Krabów

 • 17:37

  Zełenski: ta wizyta w Warszawie jest badzo ważna

 • 17:36

  Zełenski zabiera głos: dziekuję za słowa, które usłyszałem, za podjęte kroki

 • 17:36

  Morawiecki: Ukraina przetrwa, zwycięży

 • 17:35

  Morawiecki: Polacy wiedzą, jak wielką wartość stanowi wolnośc i solidarność, dlatego wspieramy Ukraińców w ich walce. Stawką tej wojny jest także bezpieczeństwo całej Europy i bezpieczeństwo Polski

 • 17:34

  Morawiecki: Ukraina kupuje od nas uzbrojenie produkowane w polskich zakładach. Dostarczamy Kraby, Rosomaki

 • 17:31

  Morawiecki: Polska jest dzisiaj przedmiotem ataku rosyjskich szpiegów, propagandy i fake newsów na każdych polach. Apeluję do rodaków: bądźcie czujni

 • 17:29

  Morawiecki: jest szansa, żeby pisać historię na nowo, o tym też rozmawialiśmy w kancelarii

 • 17:28

  Morawiecki: Polska jako pierwsza chce brać udział w odbudowie Ukrainy

 • 17:27

  Morawiecki: dzisiaj powiedzielismy sobie, że jest kilkaset firm polskich gotowych brać udział w odbudowie Ukrainy

 • 17:26

  Szef polskiego rządu: Ukraińcy pokazują, czym jest prawdziwa walka o wolność i prawdziwe wartości europejskie. Jesteście tarczą Polski i tarczą dla całej Europy

 • 17:25

  Morawiecki: Kiedy zachodni przywódcy debatowali, czy Ukraina się utrzyma, razem m.in. z prezesem Kaczyńskim udaliśmy się do Kijowa, aby podstrzymać na duchu naszych ukraińskich przyjaciół. Od pierwszego dnia wojny Polska stanęła murem za Ukrainą. Ukraińcy chcą być w UE i NATO i Polska wspiera te aspiracje

 • 17:23

  Morawiecki: Początek rosyjskiej agresji na Ukrainę był szokiem dla Zachodu i jego przywódców. Wiedzieliśmy doskonale do czego zdolny jest Putin, Kreml.

 • 17:21

  Rozpoczyna się konferencja prasowa Morawieckiego i Zełenskiego.

 • 17:08

  W obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i premiera Mateusza Morawieckiego w KPRM zostało podpisane memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy oraz porozumienie o współpracy w zakresie wspólnego wytwarzania amunicji czołgowej kaliber 125 mm.

 • 17:04

  W KPRM podpisywane są umowy dotyczące odbudowy Ukrainy i broni.

 • 16:56

  "W przyszłości nie będzie między naszymi narodami granic - politycznych, gospodarczych i - co bardzo ważne - historycznych. W tym celu najpierw musimy zwyciężyć, ale żeby to zrobić, musimy wciąż podążać ramię w ramię" - napisał na Twitterze ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

  Opublikował zdjęcie ze spotkania z Andrzejem Dudą przed Pałacem Prezydenckim.

 • 16:51

  Podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim omawiane są możliwości dalszego wsparcia Ukrainy w walce o wolność i bezpieczeństwo Europy oraz kwestie odbudowy zniszczeń wojennych i zaangażowania polskich firm w tym obszarze - przekazała na Twitterze kancelaria premiera.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:red.

Źródło: PAP, Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@ZelenskaUA

Tagi:
Raporty: