Ukraińskie wojsko: nasze siły odniosły "częściowy sukces" w obwodach donieckim i zaporoskim

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o "częściowym sukcesie" w okolicy miejscowości Kliszczijiwka w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, a także w rejonie Robotynego w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie kraju. Ukraińskie siły kontynuują ofensywę na kierunku melitopolskim oraz działania szturmowe na odcinku bachmuckim - napisano w wieczornym komunikacie sztabu.

Wskutek działań szturmowych ukraińskie wojska odniosły częściowy sukces w okolicy Kliszczijiwki w obwodzie donieckim oraz w rejonie miejscowości Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Ukraińskie wojsko Min. Obrony Ukrainy/Facebook

Czytaj także: Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Nawet 250-300 dronów jednocześnie

Wcześniej przedstawiciel Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Iwan Pawłenko w wywiadzie dla portalu Ukrainska Prawda przekazał, że użycie dronów przez siły rosyjskie wzrosło do tego stopnia, że na niektórych odcinkach frontu jest ich 250-300 jednocześnie.

Jak podkreślił, większość zagranicznych ekspertów jeszcze w 2022 roku nie przewidywała tak masowego zastosowania dronów we współczesnej wojnie. Ich popularność można, jego zdaniem, uzasadnić stosunkowo niewielkim kosztem produkcji oraz dużą funkcjonalnością. Równoległe wzrosło znaczenie walki radioelektronicznej - zauważył Pawłenko, który w Sztabie Generalnym kieruje wydziałem ds. walki radioelektronicznej i bezpieczeństwa cyfrowego.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy powiadomił tymczasem, że siły ukraińskie przeprowadziły we wtorek rano udany atak na bazę dronową sił rosyjskich w okupowanej miejscowości Łuhanske w obwodzie donieckim na wschodzie kraju.

Dzień wcześniej Siły Powietrzne Ukrainy poinformowały o strąceniu 12 wypuszczonych przez wojska rosyjskie dronów Shahed-136/131 oraz jednego drona nieustalonego typu.

Autorka/Autor:asty//mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Min. Obrony Ukrainy/Facebook