Wołodymyr Zełenski dziękuje Andrzejowi Dudzie za "osobiste przywództwo" na ścieżce Ukrainy do Unii Europejskiej

Autor:
aa//now
Źródło:
TVN24.pl, PAP
Soloch: została omówiona aktualna sytuacja i kwestia koordynacji działań
Soloch: została omówiona aktualna sytuacja i kwestia koordynacji działań TVN24
wideo 2/21
TVN24Soloch: została omówiona aktualna sytuacja i kwestia koordynacji działań

Andrzej Duda poinformował w sobotę, że "Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej". Prezydent Ukrainy podziękował prezydentowi Polski za "osobiste przywództwo" w tej sprawie oraz za codzienną pomoc dla pogrążonej w wojnie Ukrainie.

Wołodymyr Zełenski zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy i podziękował za wsparcie w przyznaniu Ukrainie członkostwa w Unii Europejskiej. Prezydent Ukrainy poinformował o tym na Twitterze w sobotę o godzinie 20.30. "W rozmowie telefonicznej podziękowałem Andrzej Dudą za osobiste przywództwo w przyznaniu Ukrainie członkostwa w Unii Europejskiej. Nieoceniona jest także konkretna codzienna pomoc Polski dla naszego kraju. Relacja Ukraina-Polska to wspólna historia i jestem pewien, że wspólna europejska przyszłość” - napisał Zełenski.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Prezydent Andrzej Duda o członkostwie Ukrainy w UE

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w ostatnim czasie wielokrotnie wyrażał przekonanie, że naród ukraiński zasłużył sobie na członkostwo w Unii Europejskiej oraz że taka decyzja byłaby bardzo ważnym elementem wsparcia wobec rosyjskiej agresji.

W sobotę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się kolejna narada prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami rządu, dowódcami wojskowymi i służbami. "Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Status kandydata powinien być udzielony natychmiast, a rozmowy o członkostwie rozpoczęte niezwłocznie po tym. Ukraina ma mieć też dostęp do środków z UE na odbudowę. To się Ukrainie należy" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze w sobotę.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę 

Manifestacje poparcia

W sobotę podobnie jak w poprzednich dniach w Polsce odbyły się manifestacje poparcia i solidarności z Ukrainą. W Poznaniu na Placu Wolności, według szacunków policji zebrało się około 6 tysięcy osób. Podobne wydarzenia zorganizowano również w Warszawie, Wrocławiu, Kołobrzegu, Kielcach i Sopocie. Wśród osób, które uczestniczą w manifestacjach są nie tylko Polacy, ale też - mieszkający w Polsce - Ukraińcy.

Czytaj także: Kilka dużych banków znosi opłaty za przelewy z Polski na Ukrainę >>>

Czytaj także: Bezpłatna pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy>>>

>>>Jak pomóc Ukrainie? Lista organizacji>>>

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:aa//now

Źródło: TVN24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości