Kilka dużych banków znosi opłaty za przelewy z Polski na Ukrainę

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
"Masowy atak" rosyjskich dronów na Kijów
"Masowy atak" rosyjskich dronów na Kijów Reuters
wideo 2/35
Rosja atakuje Ukrainę

Banki działające w Polsce zawieszają pobieranie opłat za przelewy na Ukrainę lub będą zwracać opłaty. Taką decyzję podjęły między innymi PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, mBank czy Santander Bank Polska. W komunikatach zwracano uwagę, że ma to związek z atakiem Rosji na Ukrainę.

Zniesienie opłat za przelewy na Ukrainę

PKO BP poinformował w piątek w mediach społecznościowych, że znosi opłaty za przelewy na Ukrainę.

"Znosimy opłaty za szybki przelew do Kredobanku oraz za zlecenie przelewu zagranicznego do każdego banku w Ukrainie. Mamy nadzieję, że tym gestem choć odrobinę pomożemy naszym sąsiadom z Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie" - poinformował w piątek na Twitterze bank PKO BP.

Kredobank jest uniwersalnym bankiem z centralą we Lwowie, jego właścicielem jest PKO Bank Polski. Sieć placówek Kredobanku obejmuje centralę we Lwowie oraz 82 oddziały na terenie całej Ukrainy; posiada ponad 588 tys. klientów detalicznych i 57 tys. firm i przedsiębiorstw.

Przelewy na Ukrainę - banki zawieszają opłaty

Również ING Bank Śląski zawiesił opłaty za przelewy na Ukrainę.

"W związku z sytuacją na Ukrainie od poniedziałku zawieszamy pobieranie opłat za przelewy do tego kraju. Chcemy w ten sposób pomóc wszystkim tym, którzy wspierają finansowo swoich bliskich lub w tych trudnych czasach działają biznesowo na Ukrainie" - napisał bank na Twitterze.

Z kolei mBank poinformował w piątek, że "w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, od wczoraj (od czwartku - red.) do odwołania, zwracamy opłaty za przelewy do banków w tym kraju".

"Zwrot zrealizujemy automatycznie, maksymalnie w ciągu dwóch tygodni od dnia zaksięgowania transakcji" - wyjaśnił bank.

Santander Bank Polska podjął decyzję o tym, by nie pobierać opłat "za przelewy przychodzące z i wychodzące do Ukrainy".

"Z ogromnym smutkiem i bólem obserwujemy agresję przeciwko Ukrainie. W tym najtrudniejszym czasie pozostajemy solidarni z naszymi przyjaciółmi, pracownikami i klientami oraz narodem ukraińskim" - napisał bank na Twitterze.

"Credit Agricole zwraca opłaty za przelewy do Ukrainy dla klientów indywidualnych. Dodatkowo dla klientów z Ukrainy wprowadza bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i nie będzie pobierać opłaty za konto i za kartę do konta" - napisał na Twitterze rzecznik prasowy banku Przemysław Przybylski.

Czytaj także: Operatorzy komórkowi obniżyli ceny połączeń z Polski na Ukrainę >>>

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości