Morze niebiesko-żółtych flag. Manifestacje poparcia dla Ukrainy

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Poznań solidarny z Ukrainą
Poznań solidarny z UkrainąTVN24
wideo 2/26
TVN24Poznań solidarny z Ukrainą

Poznań, Kołobrzeg, Wrocław, Sopot, ale też inne polskie miasta i ich mieszkańcy sprzeciwiają się rosyjskiemu atakowi na Ukrainę i solidaryzują z Ukraińcami. Zgromadzeni na nich ludzie mają ze sobą ukraińskie flagi, transparenty z antywojennymi hasłami i słowami wsparcia dla ogarniętego wojną kraju i jego obywateli.

Manifestacje poparcia i solidarności z Ukrainą w sobotę zorganizowano między innymi w Poznaniu, Wrocławiu, Kołobrzegu i Sopocie. Zgromadziły się na nich setki osób z ukraińskimi flagami, transparentami ze słowami wsparcia, ale też antywojennymi hasłami. Wśród osób, które uczestniczą w manifestacjach są nie tylko Polacy, ale też - mieszkający w Polsce - Ukraińcy.

Kołobrzeg. Wiec poparcia i solidarności z UkrainąUM Kołobrzeg

Czytaj też: Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych

Protesty przeciw wojnie

Oprócz wieców proukraińskich odbywają się także te antyrosyjskie, zlokalizowane najczęściej pod konsulatami Federacji Rosyjskiej. Tak było na przykład w Gdańsku. W sobotę w południe około 100 osób zebrało się przed konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Gdańsku, by zaprotestować przeciwko agresji Rosji na Ukrainę i więzieniu przez reżim Aleksandra Łukaszenki Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta. Manifestujący mieli m.in. transparenty z hasłami: "Achtung Russia" i "Wolna Ukraina".

Sobota jest trzecim dniem rosyjskiej inwazji na niepodległą Ukrainę.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości