Atak Rosji na Ukrainę. Brytyjska rodzina królewska zabiera głos

Autor:
momo/kg
Źródło:
Reuters

W reakcji na rosyjską inwazję na Ukrainę głos zabrała w sobotę brytyjska para książęca. Wnuk królowej Elżbiety II książę William i jego małżonka księżna Kate wyrazili swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego, który "dzielnie walczy o swoją przyszłość". Wcześniej podobny gest wykonali książę Harry i jego żona Meghan.

"W październiku 2020 roku mieliśmy zaszczyt spotkać się z prezydentem (Wołodymyrem) Zełenskim i pierwszą damą (Ukrainy - red.) i poznać ich nadzieje i optymizm dotyczące przyszłości Ukrainy" - napisali na Twiterze książę i księżna Cambridge.

"Dziś wspieramy prezydenta (Zełenskiego - red) i wszystkich Ukraińców, którzy dzielnie walczą o tę przyszłość" - dodali we wpisie William i Kate.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

W czwartek książę Harry i jego żona Meghan, którzy zrezygnowali z pełnienia oficjalnych obowiązków w rodzinie królewskiej, opublikowali na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym opowiedzieli się po stronie Ukraińców i potępili łamanie przez Rosję prawa międzynarodowego i humanitarnego.

Reuters zwraca uwagę, że brytyjska rodzina królewska zwykle unika wypowiadania się na tematy polityczne, trzymając się konstytucyjnej zasady, która mówi, że rodzina królewska powinna pozostawać neutralna.

Autor:momo/kg

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości