Świat

Włoskie MSW: 800 tys. wiernych na kanonizacji. "Jesteśmy gotowi"

Świat

wikipedia.orgNa kanonizację przyjedzie 61 oficjalnych delegacji

Na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia przyjedzie do Rzymu około 800 tysięcy pielgrzymów – takie dane przedstawił w czwartek minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano. Oczekiwanych jest 19 szefów państw i 24 premierów.

Po raz pierwszy włoskie MSW po naradzie z przedstawicielami władz Rzymu przedstawiło swoje prognozy dotyczące oczekiwanej liczby uczestników mszy kanonizacyjnej. Do tej pory znane były, zauważa się, nieprecyzyjne i często zmieniające się dane zarządu miasta o kilku milionach ludzi. Według informacji podanych przez MSW do Wiecznego Miasta przyjedzie 61 oficjalnych delegacji, reprezentujących 54 państwa, a także międzynarodowe organizacje. - Jesteśmy gotowi, całkowicie przygotowani - zapewnił po konsultacjach w resorcie spraw wewnętrznych burmistrz włoskiej stolicy Ignazio Marino.

2 tysiące autokarów

Marino powiedział, że do Rzymu ma przyjechać 2 tysiące autokarów. Do tej pory stołeczne władze otrzymały zgłoszenia dotyczące 500 pojazdów. Policja drogowa i inne siły porządkowe - zapowiedział burmistrz - będą przed kanonizacją patrolować rzymską obwodnicę, sprawdzając zezwolenia na wjazd do miasta. Zezwolenie wraz z przydzieleniem miejsca na parkingu kosztuje 50 euro. Te autokary, które nie będą miały zezwolenia na wjazd, będą kierowane na wolne jeszcze miejsca na specjalnie wyznaczonych parkingach. Władze ponowiły apel o zarejestrowanie jadących do Rzymu autokarów. Można to uczynić na stronie: www.agenziamobilita.roma.it , zakładka Piano Pullman. Strona dostępna jest w języku włoskim i angielskim.

Autor: kde//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Raporty: