Air Force One wylądował. Joe Biden rozpoczyna wizytę w Europie

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

Do Rzymu przybył w nocy z czwartku na piątek prezydent Joe Biden. Amerykański przywódca we Włoszech spotka się między innymi z papieżem Franciszkiem, a w weekend weźmie udział w szczycie przywódców G20. To jego druga zagraniczna podróż. W czerwcu także odwiedził Europę.

Samolot Air Force One wylądował na rzymskim lotnisku Fiumicino po godzinie 2 w nocy. W południe przywódca Stanów Zjednoczonych z żoną Jill Biden zostanie przyjęty na audiencji przez papieża w Watykanie. Jako prezydent odwiedzi Franciszka po raz pierwszy, ale będzie to ich czwarte spotkanie. Poprzednie miały miejsce, gdy był wiceprezydentem w administracji Baracka Obamy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Po wizycie w Watykanie Joe Biden spotka się z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą i premierem Mario Draghim. Na wieczór zapowiedziano spotkanie przywódcy USA z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Joe Biden na szczycie G20

Rozmowy te poprzedzą rozpoczynający się w sobotę rano dwudniowy szczyt szefów państw i rządów krajów G20. Obrady odbędą się w nowoczesnym centrum kongresowym Nuvola w dzielnicy Eur.

Ze stolicy Włoch Biden poleci do Glasgow w Szkocji na konferencję klimatyczną COP26, która zacznie się w poniedziałek.

Grupa G20PAP

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości