Próbował włamać się do zamku w Windsorze. Jest pod opieką lekarzy

Autor:
momo/tr
Źródło:
BBC, PAP

Londyńska policja poinformowała w niedzielę, że mężczyzna, który w Boże Narodzenie próbował włamać się do zamku w Windsorze, przebywa pod opieką lekarzy. Policja ujawniła, że 19-latek był uzbrojony w kuszę.

W sobotę rano miała miejsce próba włamania do zamku w Windsorze, gdzie królowa Elżbieta spędza Boże Narodzenie razem ze swoim synem księciem Karolem oraz jego żoną Kamillą. Intruz został aresztowany. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policja wyjaśniła, że zatrzymany to 19-latek z Southampton. Według brytyjskich mediów nastolatek użył drabiny sznurowej, aby przedostać się przez metalowe ogrodzenie.

"Mężczyzna został zatrzymany i przeszedł ocenę stanu zdrowia psychicznego, obecnie pozostaje pod opieką personelu medycznego" – poinformowała policja, dodając, że "w wyniku przeszukania mężczyzny zabezpieczono kuszę".

Zamek w Windsorze

Zmiana świątecznych planów królowej

Królowa Elżbieta II w tym roku, z powodu gwałtownie rozprzestrzeniającego się w Wielkiej Brytanii wariantu omikron koronawirusa, zrezygnowała ze spędzania świąt w wiejskiej posiadłości Sandringham, gdzie zwyczajowo przebywała w czasie Bożego Narodzenia, i postanowiła pozostać na zamku w Windsorze. Królowej towarzyszy syn książę Karol, jego żona Camilla i inne osoby z bliskiej rodziny.

Autor:momo/tr

Źródło: BBC, PAP

Pozostałe wiadomości