W środę wieczorem na ulicy Modlińskiej w Warszawie doszło do wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Policja podała, że kierowca jednego z aut najpierw uderzył w latarnię i znak drogowy, a następnie czołowo zderzył się z innym samochodem. Odłamki obu uszkodziły trzeci pojazd.
"Przed godziną 22.00 na ulicy Modlińskiej 140 przed Mostem Północnym w kierunku Legionowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego" - podała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie w portalu X.
Na miejscu były cztery karetki. "W związku z tragicznym w skutkach wypadkiem drogowym na ulicy Modlińskiej apelujemy o omijanie miejsca wypadku i ze względów bezpieczeństwa korzystanie z alternatywnych dróg" - napisało stołeczne pogotowie.
Straż pożarna poinformowała, że zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło o godzinie 21.44. - Doszło do zderzenia trzech pojazdów: mercedesa, volvo i renault. W jednym z pojazdów znajdowały się dwie nieprzytomne osoby. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp i ewakuowali je. Następnie obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego stwierdził ich zgon - powiedział tvnwarszawa.pl aspirant sztabowy Paweł Redzik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Jak dodał, pozostałymi dwoma pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy i nie wymagali oni hospitalizacji.
Nie żyją 40-letni kierowca i 35-letnia pasażerka
W czwartek rano swoje ustalenia w sprawie wypadku przekazała policja.
- Kierujący mercedesem jechał jezdnią ulicy Modlińskiej od strony ulicy Światowida. Za zjazdem z wiaduktu nad mostem Marii Skłodowskiej-Curie z nieustalonych przyczyn zjechał na pas rozdzielający jezdnie, uderzył w słup latarni ulicznej, znak drogowy, a następnie zderzył się czołowo z pojazdem volvo, który jechał z przeciwnego kierunku. W wyniku tego zdarzenia odłamki obu pojazdów uszkodziły inny samochód marki Renault - zrelacjonowała nadkomisarz Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.
- W wyniku tego zdarzenia 40-letni kierowca mercedesa i jego 35-letnia pasażerka zginęli na miejscu. Kierowca volvo został zbadany przez ratowników, odmówił hospitalizacji. Kierowca renault nie odniósł obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi - przekazała policjantka.
Przesłuchania świadków, sekcja zwłok
Czynności na miejscu związane z oględzinami miejsca zdarzenia były prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. - Ciała zmarłych osób zostały zabezpieczone do zakładu medycyny sądowej. Tam odbędzie się sekcja. Ponadto będziemy zabezpieczać monitoring z miejsca zdarzenia, jeśli takowy będzie oraz przesłuchiwać świadków - podsumowała Onyszko.
Autorka/Autor: mart/kk/ft/b
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: WSPRiTS "Meditrans" SPZOZ w Warszawie