Brytyjskie media: nie ma powrotu dla księcia Harry'ego

Źródło:
PAP

Dla księcia Harry'ego nie ma powrotu do brytyjskiej rodziny królewskiej i nie ma dyskusji, by w czasie choroby ojca, króla Karola III, częściowo wrócił do wykonywania obowiązków członka rodziny - piszą w niedzielę brytyjskie gazety.

Niedzielne tytuły na Wyspach, m.in. "Sunday Telegraph", "Sunday Express", "Sunday Mirror" oraz "Sun on Sunday", przedstawiają twarde stanowisko w sprawie ewentualnego powrotu księcia Harry'ego do rodziny królewskiej. Niewzruszony pozostaje zwłaszcza jego starszy brat i następca tronu, książę William, który uważa, że księciu Harry'emu i jego amerykańskiej żonie, księżnej Meghan nie można ufać.

CZYTAJ TAKŻE: Książę Harry przyleciał do Londynu

Księżna Meghan i książę HarryKarwai Tang/WireImage

Gotowość do pojednania się z rodziną oraz częściowego powrotu do wykonywania obowiązków członka rodziny królewskiej zasugerował sam książę Harry w piątkowym wywiadzie dla programu "Good Morning America" w stacji ABC. Powiedział też, że choroba ojca może być impulsem do zbliżenia do siebie członków rodziny królewskiej. Harry miał deklarować gotowość do czasowego, częściowego powrotu do wykonywania obowiązków również w rozmowach z przyjaciółmi.

"Warunki są jasne, choroba króla nic nie zmienia"

Ale, jak podają niedzielne gazety, które powołują się na źródła z dworu królewskiego, zgodnie z pozostającymi w mocy ustaleniami dokonanymi na początku 2020 roku, nie ma możliwości, by Harry był połowicznie wykonującym obowiązki członkiem rodziny. "Warunki te są całkiem jasne, a choroba króla tego nie zmieniła" - mówi cytowane źródło.

CZYTAJ WIĘCEJ: Król Karol ma nowotwór

Na dodatek "Sun on Sunday" ujawnia, że książę Harry, gdy 6 lutego - nazajutrz po podaniu do publicznej wiadomości tego, że u Karola III zdiagnozowano raka - przyleciał do Londynu z Kalifornii, chciał na dłużej odwiedzić ojca w Sandringham, wiejskiej posiadłości królewskiej w hrabstwie Norfolk, gdzie monarcha spędza obecnie większość czasu. Jednak według gazety, dwór królewski na to się nie zgodził, obawiając się, że "nigdy nie zdołają się od niego uwolnić". W efekcie Harry'emu pozwolono tylko na półgodzinne spotkanie z ojcem w Clarence House w Londynie.

Autorka/Autor:momo / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Karwai Tang/WireImage