WHO: koronawirus może dotrzeć do wszystkich krajów

TVN24 | Świat

Autor:
ft//rzw
Źródło:
PAP

Epidemia rozszerza się, a koronawirus może dotrzeć do większości lub nawet wszystkich krajów na świecie - ostrzegła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Była to reakcja na ogłoszony nieco wcześniej pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w Nigerii.

W związku z pierwszym przypadkiem zakażenia w Afryce Subsaharyjskiej, WHO ostrzegła, że obecny rozwój koronawirusa wskazuje, że może on dotrzeć do większości, "jeśli nie do wszystkich krajów" świata.

Zainfekowany mężczyzna przyleciał do Nigerii lotem Turkish Airlines ze Stambułu, a wcześniej podróżował do Mediolanu - przekazał w piątek komisarz ds. zdrowia w stanie Lagos Akin Abayomi.

KORONAWIRUS NA ŚWIECIE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

"Osoba, która przeszła koronawirus, będzie przez jakiś czas odporna"

Podczas konferencji w Genewie rzecznik WHO Christian Lindmeier poinformował także, że organizacja analizuje doniesienia o ponownym zakażeniu niektórych wyleczonych. - Jednak, ogólnie rzecz biorąc, osoba, która przeszła zakażenie koronawirusem, będzie odporna przynajmniej przez jakiś czas - zaznaczył.

Lindmeier dodał, że misja WHO do Iranu, w którym w piątek potwierdzono 34 zgony i 388 przypadków zakażenia, ma się rozpocząć na początku przyszłego tygodnia.

Kronawirus na świecie

Do tej pory w Chinach kontynentalnych, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii, koronawirusem zakażone zostały 78 824 osoby, spośród których 2 788 zmarło.

Wirus rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów, w których odnotowano dotąd ponad 70 przypadków śmiertelnych. W Afryce poza Nigerią potwierdzono wcześniej po jednym przypadku zakażenia w Egipcie i Algierii.

Autor:ft//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: