Papież Franciszek przyjął metropolitę Antoniego z Patriarchatu Moskiewskiego

Źródło:
PAP

Papież Franciszek przyjął na audiencji wysokiego rangą hierarchę Patriarchatu Moskiewskiego. Wysłannik spotkał się z także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji przewodniczącego Wydziału Relacji Zewnętrznych Patriarchatu Moskiewskiego, metropolitę Antoniego - podała agencja ANSA. Jest on wysokim rangą hierarchą w strukturach rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. Do rozmowy doszło w dniu powrotu papieża do Watykanu ze szpitala.

Jak zaznaczyła włoska agencja, metropolita Antoni przekazał od patriarchy Moskwy i całej Rusi Cyryla życzenia powrotu do zdrowia papieżowi, przechodzącemu rekonwalescencję po operacji jamy brzusznej.

Oczekiwanie na decyzję w sprawie wizyty Zuppiego w Rosji

Wysłannik Patriarchatu Moskiewskiego spotkał się z także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Do rozmów w Watykanie doszło w momencie, gdy oczekuje się decyzji, czy papieski wysłannik w sprawie Ukrainy kardynał Matteo Zuppi pojedzie do Rosji. Na początku czerwca był w Kijowie.

Autorka/Autor:asty//now

Źródło: PAP