Ma prowadzić misję pokojową w sprawie Ukrainy. Kardynał: wojna angażuje papieża aż do łez

Autor:
ft/dap
Źródło:
PAP
Wysłannik Franciszka Matteo Zuppi zakończy wojnę w Ukrainie? "Misja niemożliwa", "nie budzi wielkich nadziei"
Wysłannik Franciszka Matteo Zuppi zakończy wojnę w Ukrainie? "Misja niemożliwa", "nie budzi wielkich nadziei"Martyna Olkowicz/Fakty po Południu TVN24
wideo 2/3
Martyna Olkowicz/Fakty po Południu TVN24Wysłannik Franciszka Matteo Zuppi zakończy wojnę w Ukrainie? "Misja niemożliwa", "nie budzi wielkich nadziei"

Kardynał Matteo Zuppi, któremu papież powierzył niedawno zadanie poprowadzenia misji pokojowej w sprawie Ukrainy, powiedział w czwartek, że wojna angażuje Franciszka "aż do łez".

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch i metropolita Bolonii zapowiedział, że prowadzona przez niego misja pokojowa będzie odbywać się w porozumieniu z Sekretariatem Stanu Stolicy Apostolskiej - tak jak inne inicjatywy "formalne i nieformalne w przeszłości".

Papież Franciszek wybrał kardynała, który poprowadzi misję pokojową w sprawie Ukrainy

Na konferencji prasowej w Rzymie kardynał Matteo Zuppi zaznaczył, że jego misja ma "przyczynić się do złagodzenia napięć w konflikcie na Ukrainie", który "angażuje" papieża - jak zapewnił - "aż do łez".

Kardynał Matteo ZuppiReuters

Misja pokojowa Watykanu

Watykan, informując w sobotę o misji kardynała Zuppiego w sprawie Ukrainy, zastrzegł, że jej termin i forma są obecnie studiowane. Do tego czasu nie pojawiły się nowe informacje na ten temat.

Watykańskie źródło dyplomatyczne agencji Reuters powiedziało, że 67-letni Zuppi podejmie próbę spotkania się osobno z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i Władimirem Putinem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Pozostałe wiadomości