Trump do zwolenników: wybory skradziono, jesteście wyjątkowi, ale rozejdźcie się do domów

Źródło:
TVN24
Trump: kochamy was, jesteście wyjątkowi, ale rozejdźcie się do domów
Trump: kochamy was, jesteście wyjątkowi, ale rozejdźcie się do domówTwitter/realDonaldTrump
wideo 2/21
Trump: kochamy was, jesteście wyjątkowi, ale rozejdźcie się do domówTwitter/realDonaldTrump

W trakcie obrad Senatu i Izby Reprezentantów, które miały zatwierdzić wybór Joe Bidena na kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych doszło do starć policji ze zwolennikami ustępującego prezydenta Donalda Trumpa. Prezydent zaapelował do osób, które wdarły się do Kapitolu, żeby pokojowo rozeszły się do swoich domów. Zaznaczył jednak, że wybory zostały "skradzione".

Kongres Stanów Zjednoczonych w środę miał dopełnić formalności uznania demokraty Joe Bidena za zwycięzcę amerykańskich wyborów prezydenckich. Posiedzeniu dotyczącemu głosowania Kolegium Elektorów przewodził wiceprezydent Mike Pence. Podczas procedury zatwierdzania wyborów do budynku Kapitolu wdarli się zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa, który przegrał wybory prezydenckie.

NA TVN24 TRWA WYDANIE SPECJALNE – OGLĄDAJ NA ŻYWO W INTERNECIE

- Rozumiem wasz ból i poczucie krzywdy. Mieliśmy wybory, które zostały nam skradzione. To były wybory wygrane w przytłaczający sposób i wszyscy o tym wiedzą, zwłaszcza ci po drugiej stronie, ale musicie udać się do swoich domów – powiedział w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych prezydent USA Donald Trump. - Potrzebujemy pokoju, potrzebujemy prawa i porządku, musimy szanować naszych wspaniałych ludzi odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa i porządku. Nie chcemy, żeby ktokolwiek ucierpiał – dodał.

- Znajdujemy się w trudnym okresie, nigdy wcześniej do czegoś takiego nie doszło, żeby odebrano to nam wszystkim: mnie, wam, naszemu krajowi. To były oszukane wybory, ale nie możemy działać na korzyść tych ludzi, potrzebujemy spokoju. Udajcie się do domów, kochamy was, jesteście wyjątkowi – powiedział Donald Trump. Wpis prezydenta Stanów Zjednoczonych został zablokowany przez Twittera – nie można go udostępniać, "lajkować" ani komentować.

"Zapamiętajcie ten dzień na zawsze"

W kolejnym wpisie na Twitterze Donald Trump opublikowanym o godz. 18. (północy w Polsce) stwierdził, że "takie rzeczy się dzieją, gdy wybory wygrane w przytłaczający sposób są bezceremonialnie i bezwzględnie odbierane wielkim patriotom, którzy byli źle i niesprawiedliwie traktowani przez długi czas". "Wróćcie do domów w miłości i pokoju. Zapamiętajcie ten dzień na zawsze!" – dodał.

Twitter

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/realDonaldTrump