Walczył o życie, kurczowo trzymając się klifu. Dramatyczne nagranie

Źródło:
Reuters, TVN24.pl
Mężczyzna walcząc o życie trzymał się klifu w Kalifornii
Mężczyzna walcząc o życie trzymał się klifu w Kalifornii Reuters
wideo 2/3
Mężczyzna walcząc o życie trzymał się klifu w Kalifornii Reuters

Amerykańskie służby w niedzielę uratowały mężczyznę, który walczył o życie, kurczowo trzymając się ściany nadmorskiego klifu. Mężczyznę zdołał zabrać policyjny śmigłowiec, a służby udostępniły nagranie z akcji ratunkowej.  

Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie kalifornijskiego obszaru chronionego Golden Gate National Recreation Area. Jeden z odwiedzających go mężczyzn spadł ze szczytu wysokiego nadmorskiego klifu. Spadając po zboczu, około 15-18 metrów niżej zdołał chwycić się nierówności na ścianie klifu i uchronić przed runięciem w znajdujące u stóp klifu wody pełne skał.

Spadł z klifu, walcząc o życie, kurczowo trzymał się jego ścianyReuters

ZOBACZ TEŻ: Samochód spadł z klifu, kierowca "wypadł przez szyberdach". Nagranie z akcji ratunkowej

Spadł z klifu, złapał się ściany

Walcząc o życie, mężczyzna kurczowo trzymał się ściany aż do przybycia pomocy. Udzielił mu jej wezwany na miejsce policyjny śmigłowiec. Na udostępnionym przez biuro szeryfa hrabstwa Sonoma nagraniu widać, jak mimo zmroku czekającego na pomoc namierzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Następnie śmigłowiec zbliżył się do mężczyzny, a ratownicy zdołali wciągnąć go na pokład maszyny.

Uratowanemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Służby nie przekazały jednak informacji o odniesionych przez niego obrażeniach ani o okolicznościach upadku z klifu.

ZOBACZ TEŻ: Zawalił się klif, domy zawisły nad przepaścią

Autorka/Autor:jdw//mm

Źródło: Reuters, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reuters