Samochód spadł z klifu, kierowca "wypadł przez szyberdach". Nagranie z akcji ratunkowej

Źródło:
tvn24.pl
Próbował ominąć jelenie, spadł z klifu. Nagranie z akcji ratunkowej w Kalifornii
Próbował ominąć jelenie, spadł z klifu. Nagranie z akcji ratunkowej w KaliforniiCHP - Coastal Division Air Operations
wideo 2/3
Próbował ominąć jelenie, spadł z klifu. Nagranie z akcji ratunkowej w KaliforniiCHP - Coastal Division Air Operations

Mężczyzna spędził dwa dni przy wraku samochodu po tym, jak jego pojazd spadł z wysokiego klifu na kalifornijskim wybrzeżu. Służby opublikowały nagranie z akcji ratunkowej. Jak podkreślają, kierowca pojazdu "doznał niewielkich obrażeń".

We wtorek rano oddział Kalifornijskiego Patrolu Autostradowego (California Highway Patrol) został powiadomiony przez policję w Pacific Grove w Kalifornii o mężczyźnie, po którym ślad zaginął po tym, jak wyszedł z pracy w niedzielę wieczorem. Służby rozpoczęły poszukiwania w pobliżu klifów w regionie Big Sur i jeszcze tego samego dnia zlokalizowały pojazd poszukiwanego - zaledwie 400 stóp (ok. 120 metrów - red.) od brzegu Oceanu Spokojnego.

Kierowca dwa dni czekał na pomocCHP - Coastal Division Air Operations

ZOBACZ TEŻ: Z ogromną prędkością uderzył na pasach w matkę i córkę

Pojazd spadł z klifu, kierowca "wypadł przez szyberdach"

Kierowca "stał obok pojazdu gorączkowo wymachując prowizoryczną flagą" - podały służby we wpisie w mediach społecznościowych, do którego dołączono nagranie ze śmigłowca. Mężczyzna po tym, jak został ewakuowany i przewieziony do szpitala, powiedział, że do wypadku doszło, gdy próbował ominąć "kilka jeleni na jezdni". Samochód spadł z klifu, a on "wypadł przez szyberdach".

Droga, z której zjechał pojazd poszkodowanegoCHP - Coastal Division Air Operations

Służby podkreśliły, że pojazd "zjechał kilkaset stóp w dół klifu" i rozbił się w miejscu niewidocznym z jezdni, do którego nie prowadzi żadna trasa. "Mimo że poszkodowany spędził na wybrzeżu dwa dni, wydawało się, że jego stan jest stabilny" - czytamy w komunikacie. Zaznaczono w nim, że kierowca "doznał niewielkich obrażeń".

ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg za 12-latkiem. Uciekał skradzioną ze szkoły maszyną budowlaną

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CHP - Coastal Division Air Operations