Awaryjne lądowanie bez wysuniętego podwozia. Media publikują nagranie

Źródło:
ABC, CNN, Chattanooga Airport
Lotnisko Chattanooga Metropolitan Airport w stanie Tennessee
Lotnisko Chattanooga Metropolitan Airport w stanie Tennessee
Google Maps
Lotnisko Chattanooga Metropolitan Airport w stanie Tennessee Google Maps

Samolot firmy kurierskiej FedEx lądował bez wysuniętego podwozia na Chattanooga Metropolitan Airport w amerykańskim stanie Tennessee. Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, które opuściły maszynę o własnych siłach.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Departament straży pożarnej z miasta Chattanooga w stanie Tennessee poinformował, że około godz. 23:04 czasu lokalnego służby dostały wezwanie z informacją, że Boeing 757 firmy FedEx podchodzi do lądowania z awarią podwozia. Przekazano, że kilka razy okrążył lotnisko, po czym lądował awaryjnie.

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) doprecyzowała, że samolot wystartował z lotniska Chattanooga i zmierzał do Memphis, ale w wyniku awarii zawrócił tuż po starcie. Lądując około godz. 23:45 z podniesionym podwoziem, zsunął się na trawę obok pasa startowego.

ZOBACZ TEŻ: Jechała kosiarką przez lotnisko. Zginęła uderzona skrzydłem samolotu

Awaryjne lądowanie Boeinga

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze zdarzenia. Widać na nim, jak maszyna sunie bez wysuniętych kół po pasie. Straż pożarna poinformowała, że z silników wydobywał się dym, ale na miejscu nie doszło do pożaru.

Na pokładzie maszyny znajdowały się trzy osoby, które nie odniosły obrażeń i były w stanie samodzielnie wydostać się ze środka, gdy samolot się zatrzymał. Lotnisko Chattanooga poinformowało w mediach społecznościowych, że po zdarzeniu zamknięto główny pas startowy, ale kolejnego dnia rano został znów otwarty. FAA wszczęła śledztwo w sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Ewakuacja pasażerów samolotu. Płonął jeden z silników

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: ABC, CNN, Chattanooga Airport

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/aviationbrk