Policja: poranił nożem żonę i dzieci, potem wzniecił w domu pożar. Pastor z zarzutami

Autor:
wac//am
Źródło:
Shawnee Police Department, Newsweek
Shawnee w stanie Kansas
Shawnee w stanie Kansas
Google Earth
Google EarthShawnee w stanie Kansas

Pastor z Shawnee w amerykańskim stanie Kansas usłyszał sześć zarzutów - pięć usiłowania zabójstwa i jeden podpalenia z ryzykiem powstania uszczerbku na zdrowiu. Postawiono je duchownemu po tym, jak jego żona i pięcioro dzieci trafili do szpitala, informuje miejscowa policja. Oskarżony na co dzień pracuje z dziećmi. Na stronie internetowej kościoła, gdzie jest pastorem, opisano go jako "duże dziecko, które uwielbia uczyć małe dzieci o Jezusie".

Służby miasta Shawnee w stanie Kansas otrzymały w sobotę około godziny 3:47 w nocy zgłoszenie o zakłócaniu porządku i pożarze w jednym z domów. Po przybyciu na miejsce strażacy ugasili pożar w piwnicy budynku. Siedem osób trafiło do szpitala. Policja poinformowała o interwencji w komunikacie prasowym opublikowanym w mediach społecznościowych w sobotnie popołudnie.

ZOBACZ TEŻ: Policja: poszukiwany od niemal dwóch tygodni więzień ukradł broń. "Jest tak zdesperowany, że może jej użyć"

Pastor z zarzutami usiłowania zabójstwa

Kilka godzin później w sieci pojawiła się zaktualizowana wersja komunikatu. Policja przekazała w niej, że jednemu z rannych, który trafił do szpitala, 41-letniemu Matthew Lee Richardsowi, postawiono pięć zarzutów usiłowania zabójstwa i zarzut podpalenia z ryzykiem powstania uszczerbku na zdrowiu. Osoby, które ranił, miały rany cięte. W sobotę wieczorem dorosła kobieta i dwoje nieletnich pozostawali w szpitalu, podczas gdy 19-latek i dwoje nieletnich zostali z niego zwolnieni. Richards przebywa w areszcie, wyznaczono mu kaucję w wysokości 5 milionów dolarów (ok. 21,7 mln złotych - red.).

Jak podał amerykański "Newsweek", wymienieni przez policję poszkodowani to żona i dzieci Richardsa. Mężczyzna miał ranić bliskich nożem oraz wzniecić pożar w piwnicy.

ZOBACZ TEŻ: Policjant śmiał się ze śmierci studentki potrąconej przez radiowóz. "Miała ograniczoną wartość"

Pastor z zarzutami. Dochodzenie w toku

"Jesteśmy świadomi sytuacji związanej z naszym pastorem dziecięcym" - przekazał starszy pastor w Crossroads Christian Church, Kurt Witten w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. Jak dodał: "Zbieramy informacje i pełne oświadczenie przedstawimy później. Prosimy o uszanowanie tej sytuacji, ponieważ dochodzenie jest nadal w toku. Prosimy, przyłączcie się do nas w modlitwie za rodzinę Richardsów w tym czasie".

Crossroads Christian Church, jak wynika z informacji na stronie, to niezależny kościół chrześcijański. W biogramie duchownego, opublikowanym na stronie można wyczytać, że 41-latek jest pastorem pracującym z dziećmi. Jak wskazano, Richards to "duże dziecko, które uwielbia uczyć małe dzieci o Jezusie", jest żonaty od 2003 roku i wspólnie ze swoją rodziną wyznaje trzy zasady: "kochać Boga, kochać ludzi i kochać sport".

ZOBACZ TEŻ: Umieściła kobietę w radiowozie zaparkowanym na torach, auto staranował pociąg. Policjantka uniknęła więzienia

Autor:wac//am

Źródło: Shawnee Police Department, Newsweek

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości