Studenci zostali zadźgani we własnych łóżkach. Zabójca od blisko miesiąca jest na wolności, policja ma nowy trop

Źródło:
BBC, CNN

Minął niemal miesiąc, od kiedy policja z miasta Moscow w amerykańskim stanie Idaho odnalazła ciała czwórki studentów. Zostali zadźgani, gdy leżeli we własnych łóżkach. Do dziś nie udało się odnaleźć sprawcy, ani nawet wskazać podejrzanego. Śledczy wpadli jednak na nowy trop.

13 listopada w mieście Moscow w stanie Idaho policjanci odnaleźli ciała czwórki studentów - 21-letniej Kaylee Goncalves, 21-letniej Madison Mogen, 20-letniej Xany Kernodle i jej 20-letniego chłopaka Ethana Chapina. Koroner przekazał, że wszyscy czworo zostali znalezieni w swoich łóżkach. Wszyscy mieli liczne rany kłute. Prawdopodobnie zostali zadźgani podczas snu.

Po blisko miesiącu od tej zbrodni policja wciąż nie ustaliła sprawcy i nie odnalazła narzędzia zbrodni. W śledztwo zaangażowane jest FBI i policja stanowa.

Śledczy dostali ponad sześć tysięcy sygnałów dotyczących tej sprawy - przekazał rzecznik policji stanowej z Idaho Aaron Snell. Zapewnił, że policja robi postępy, ale nie może zdradzać szczegółów dotyczących śledztwa.

Nowy trop policji

Na podstawie jednego z ostrzymanych sygnałów śledczy wpadli na nowy trop. Poszukują osoby lub osób, które znajdowały się w białym samochodzie marki Hyundai Elantra, który rano 13 listopada był widziany "w bardzo bliskiej okolicy" domu, gdzie odnaleziono ciała studentów.

- Śledczy twierdzą, że ta osoba lub osoby mogą mieć kluczowe informacje dotyczące tej sprawy - podano w komunikacie policji. Nieznane są numery rejestracyjne tego pojazdu.

Ostatnie godziny życia studentów

W toku śledztwa policja ustaliła, jak prawdopodobnie wyglądały ostatnie godziny życia zamordowanej czwórki studentów. Z ustaleń wynika, że wszystkie cztery ofiary wyszły w sobotę wieczorem z domu - para na imprezę, a pozostałe dwie kobiety do baru w mieście - ale wróciły do domu przed godziną 2 w nocy i poszły spać.

Na nagraniu z monitoringu z ciężarówki sprzedającej jedzenie na wynos na głównej ulicy Moscow widać, jak Madison Mogen i Kaylee Goncalves robią zdjęcia telefonami i rozmawiają z przyjaciółmi, potem wezwały taksówkę. Detektywi sprawdzili kierowcę auta, który zabrał studentki do domu. Nic nie wskazuje na to, by był on zamieszany w to przestępstwo.

Wiadomo, że policję na miejsce zdarzenia wezwał jeden z dwóch ocalałych współlokatorów. Policja wykluczyła ich udział w zbrodni.

Moscow w stanie Idaho

Moscow jest uniwersyteckim miastem, liczącym około 25 tysięcy mieszkańców. Położone jest w stanie Idaho na północnym zachodzie USA, niedaleko granicy ze stanem Waszyngton.

Autorka/Autor:ads/kg

Źródło: BBC, CNN