Była dyrektor okręgu szkolnego podejrzana o kradzież skrzydełek kurczaka wartych 1,5 mln dolarów

Autor:
pb//am
Źródło:
today.com
Okręg szkolny Harvey School 152 w stanie Illinois 
Okręg szkolny Harvey School 152 w stanie Illinois 
Okręg szkolny Harvey School 152 w stanie Illinois 

Była dyrektorka ds. żywienia w jednym z okręgów szkolnych w stanie Illinois jest podejrzana o kradzież 11 tys. skrzynek skrzydełek kurczaka i innej żywności o wartości 1,5 mln dolarów. Kobieta w ciągu dwóch lat miała składać fałszywe zamówienia, które następnie opłacane były przez dystrykt.

Sprawą zajmuje się prokuratura stanowa dla hrabstwa Cook w stanie Illinois. Podejrzana 66-latka zajmowała się żywieniem w okręgu szkolnym w miejscowości Harvey niedaleko Chicago. Jak podaje portal today.com, postawione jej zarzuty dotyczą wielu przestępstw finansowych oraz kradzieży mienia o wartości ponad miliona dolarów, za co grozić może kara do 30 lat pozbawienia wolności i grzywna do 25 tys. dolarów.

ZOBACZ TEŻ: "Traktowanie drobnej kradzieży jak ciężkiego przestępstwa jest drakońskie"

"Masowe oszustwo" u szczytu pandemii

Z dokumentów sądowych, do jakich dotarł portal, wynika, że kobieta wcześniej pełniła funkcję dyrektorki ds. żywienia, a w lipcu 2020 roku rozpoczęła pracę w okręgu szkolnym jako konsultantka. Nadal pozostawała jednak jedyną osobą odpowiedzialną za składanie zamówień żywnościowych. W ciągu 1,5 roku miała zdefraudować ponad 1,5 mln dolarów. "Masowe oszustwo rozpoczęło się w czasie szczytu pandemii COVID-19, gdy uczniowie nie byli obecni w szkole. Choć dzieci uczyły się zdalnie, okręg szkolny nadal zapewniał posiłki uczniom, które mogli odbierać ich rodzice" - cytuje portal.

W tym czasie 66-latka miała złożyć setki fałszywych zamówień na takie posiłki u bezpośredniego dostawcy. Jak pisze portal, wierząc że oskarżona jest upoważniona do dokonywania zakupów, firma wystawiała za nie rachunki. "Wszystkie zakupy były następnie opłacone przez dystrykt" - napisano w dokumencie.

Przestępstwa wyszły na jaw, gdy w styczniu 2022 roku przeprowadzono rutynową kontrolę w wydatkach okręgu szkolnego. Okazało się wówczas, że budżet Harvey School na żywienie został przekroczony o 300 tys. dolarów, choć była dopiero połowa roku szkolnego. Następnie odnaleziono pojedyncze faktury rzekomo podpisane przez byłą dyrektor na ogromne ilości skrzydełek kurczaka. Wtedy prokuratura rozpoczęła śledztwo.

Co ciekawe, według cytowanego przez portal przedstawiciela dystryktu szkolnego, skrzydełka z kurczaka nigdy nie są podawane uczniom, ponieważ zawierają kości. 

ZOBACZ TEŻ: Służby lotniskowe znalazły pistolet przemycany w surowym kurczaku. Pokazały niecodzienne zdjęcia

Autor:pb//am

Źródło: today.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości