Ciało 11-latki przywiązano do skały w rzece. Przyjaciel rodziny oskarżony o morderstwo

Źródło:
CNN

Steven McDougal został oskarżony o morderstwo 11-letniej dziewczynki w Teksasie - informują amerykańskie media. Ciało Audrii Cunningham zostało znalezione we wtorek w rzece, przywiązane sznurem do dużej skały. Jak przekazały służby, McDougal był przyjacielem jej rodziny, a w dniu zaginięcia miał podwieźć dziewczynkę w drodze do szkoły.

11-letnia Audrii Cunningham po raz ostatni widziana była 15 lutego ok. 7 rano w pobliżu swojego domu w mieście Livingston w Teksasie. Miała pójść na przystanek autobusowy, z którego dojechałaby do szkoły. Gdy dziewczynka nie dotarła do szkoły, rodzina zgłosiła jej zaginięcie.

Szeroko zakrojone poszukiwania zakończono pięć dni później, gdy w pobliskiej rzece Trinity znaleziono jej ciało. Było przywiązane sznurem do dużej skały w taki sposób, by znajdować się w całości pod powierzchnią wody.

ZOBACZ TEŻ: Zwłoki dziewczynki zalane betonem, ciało jej brata w walizce na złomowisku. Aresztowano dwie osoby

Morderstwo Audrii Cunningham

Lokalne służby już wcześniej zaczęły podejrzewać o związek ze sprawą przyjaciela ojca dziewczynki, Stevena McDougala. Mężczyzna mieszkał w pobliżu i zdarzało się, że podwoził Audrii na przystanek autobusowy. McDougal przyznał, że także w dniu zaginięcia zgodził się podwieźć dziewczynkę na przystanek autobusowy. Mężczyzna w czasie przesłuchania złożył wyjaśnienia, twierdził jednak, że jest niewinny. Później zaangażował się też w poszukiwania 11-latki.

Jak stwierdzono w raporcie zastępcy szeryfa hrabstwa Polk, "McDougal kłamał na temat miejsca swojego przebywania i wykonywanych czynności w dniu 15 lutego 2024 roku". "Nagrania wideo oraz dane z telefonu komórkowego potwierdzają obecność McDougala w trzech obszarach zainteresowania (związanych ze sprawą - red.)", stwierdzono w dokumentach policji, cytowanych przez CNN. Potwierdzona miała zostać m.in. obecność mężczyzny nad rzeką Trinity, w której znalezione zostało ciało 11-latki. Ponadto w samochodzie mężczyzny widziano taką samą linę jak ta, którą obwiązane było ciało 11-latki.

Steven McDougal oskarżony o moderstwo Audrii CunninghamPolk County Sheriff, Texas Department of Public Safety

ZOBACZ TEŻ: Zagadka "chłopca z pudełka" wyjaśniona. Badania DNA pomogły ustalić tożsamość zabitego dziecka

Przyjaciel oskarżony o moderstwo

McDougal od piątku przebywał już w areszcie w związku z niepowiązaną z morderstwem dziewczynki inną sprawą. Teraz dodatkowo pozbawiony został możliwości wyjścia za kaucją. Jak wynika z dokumentów sądowych złożonych w hrabstwie Polk w środę, mężczyzna został już oskarżony o morderstwo Audrii.

Służby nie przekazały żadnych informacji na temat stanu, w jakim było znalezione w rzece ciało 11-latki. Dopiero sekcja zwłok pozwoli na ustalenie przyczyny jej śmierci.

Autorka/Autor:mm

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Polk County Sheriff, Texas Department of Public Safety